(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Czy zdarza Ci się dotrzeć do końca tygodnia i masz wrażenie, że w lodówce nie ma nic, a jedzenie na wynos wydaje się być jedyną opcją? To flatbread jest dla ciebie. Łagodny, a jednocześnie rześki, można go zamienić na pizzę, kanapki, a nawet wypełnić obfity ser i przekąskę na piątkową noc filmową.

Te płaskie pieczywo zabierają około półtorej godziny od początku do końca, więc zacznij je, zanim zetrzesz ser, ugotujesz sos lub po prostu dalej wpatrujesz się w jałową lodówkę.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Pizza Anytime z Fast Flatbreads

Piątkowa noc to zawsze wieczór pizzy w naszym domu, ale czasami zapominam o zrobieniu ciasta na pizzę w nocy lub przed rankiem i potrzebuję szybszej opcji niż nasze klasyczne ciasto na pizzę. Tak rodziły się te pieczywo chrupkie. Tak, ciasto rośnie przez godzinę, ale w tym czasie można podgrzać piekarnik i kilka blach do pieczenia, zetrzeć ser, pokroić warzywa lub zrobić szybki sos do pizzy. Do czasu, gdy będziesz gotowy z dodatkami, ciasto będzie również gotowe.

Możesz również zrobić te pieczywo z góry i przechowywać je w lodówce na pizzę lub na jajka z avocado na śniadanie.


Basic Weekight Flatbreads

Sprawia, że ​​4 (6-calowy) flatbreads

 • 2 kubki

  mąka uniwersalna plus więcej do wyrabiania

 • 1 koperta

  aktywne suche drożdże (2 1/4 łyżeczki)

 • 1 łyżeczka

  Sól

 • 1/2 łyżeczka

  cukier granulowany

 • 3/4 Puchar

  letnia woda (około 105 ° F)

 • 2 łyżka stołowa

  masło niesolone, topione i chłodzone

 • 1 łyżka stołowa plus 2 łyżeczki

  oliwa z oliwek, podzielona

Umieść mąkę, drożdże, sól i cukier w dużej misce i wymieszaj. Zrób dobrze w środku mieszaniny i dodaj wodę i masło do studni. Mieszaj drewnianą łyżką lub sztywną szpatułką, aż mieszanina będzie lepka, ale dobrze połączona.

Przenieś ciasto na dobrze oblaną powierzchnię roboczą i ugniataj, aż będzie gładkie i elastyczne, około 15 minut. Zetrzyj miskę i przykryj 1 łyżką oliwy z oliwek. Uformuj ciasto w gładką kulkę, przekręć kulkę w oliwionej misce, aby lekko ją owinąć i umieść w misce. Przykryj czystym ręcznikiem kuchennym lub plastikową folią. Niech ciasto wzrośnie do podwojonej wielkości, około 1 godziny. Tymczasem ułóż dwa stojaki, aby podzielić piekarnik na trzecie. Umieść blachę do pieczenia na każdym stojaku i podgrzej piekarnik do 425 ° F.

Przenieś ciasto na czystą powierzchnię roboczą. Podziel na 4 porcje (około 4 uncje każda). Rzuć każdą porcję w kulkę, a następnie użyj wałka do spłaszczenia w 6-calowej rundzie. Szczotkuj każde płaskie ciasto 1/2 łyżeczką oliwy z oliwek. (Jeśli robisz pizzę, zobacz Uwagi do przepisów poniżej.)

Ostrożnie przenieść rondle płaskie do wstępnie rozgrzanych blach do pieczenia, 2 na blachę do pieczenia. Pieczemy, aż nadziewane placki są dmuchane i lekko rumiane, około 10 minut. Owiń gotowe chlebki w czysty ręcznik kuchenny, aby zachować ciepło i giętkość do podania.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Przechowuj resztki w temperaturze pokojowej w torbie z zamkiem błyskawicznym na maksymalnie 2 dni lub zamrażaj przez 3 miesiące. Aby podgrzać zamrożone placki, owinąć czysty, wilgotny ręcznik kuchenny i kuchenkę mikrofalową przez 30 sekund lub do czasu rozgrzania.

Aby upiec jako pizza: Na wierzch każdego płaskiego ciasta z 2 łyżeczkami sosu do pizzy, 3 do 4 łyżek rozdrobnionego sera mozzarella i 1 łyżeczkę startego parmezanu. W przypadku niepieczonego pieczywa wypiekać zgodnie z powyższym opisem. Na upieczone chrupki pieczemy tosty w piecu tostowym przez około 2 minuty lub do momentu, aż ser się roztopi, a chleb będzie podgrzany.