Trwa sezon truskawkowy! Trwa sezon truskawkowy! Znajdziecie mi teraz farsz truskawkowy w mojej twarzy, dopóki ostatnie piwo nie opuści targu. Te bułeczki to riff na jednym z moich ulubionych zestawów: świeże truskawki zanurzone w śmietanie i pokryte brązowym cukrem. To po prostu leniwy weekendowy brunch z otwartymi oknami i bezdennymi filiżankami kawy w pobliżu.

Notatki testera

To wciąż jeden z moich ulubionych przepisów na tę porę roku – jedną z tych, w których będziesz zbierać okruchy z talerza i zastanawiasz się, czy jeszcze jedna porcja to dobry pomysł. (Tak, to prawda.) Babeczki mają tylko odpowiednią konsystencję z kwaśnej śmietany, a truskawki rozpływają się w jammałe kieszenie. Uwielbiam tę odrobinę chrupania, bo do każdego kęsa dodaje się brązowe polewa cukrowa.

Przetwarzanie tych truskawek w ciasto może być nieco zniechęcające. Jak w każdym przepisie na scone, delikatna ręka jest kluczowa, chociaż w tym przepisie jest to podwójnie ważne, aby truskawki nie zostały zmiażdżone. To powiedziawszy, wszystko zawsze wydaje się dobrze, nawet gdy myślę, że nadrobiłem ciasto. Jeśli jakieś truskawki wypadną podczas składania ciasta, po prostu je z powrotem wepchnij. Nie martw się o jagody, które kończą się odkrytymi krawędziami – upieczą się dobrze.

Przez te wszystkie lata zmieniłem i udoskonaliłem ten przepis. Wyciągnąłem płyn, aby ciasto nie stało się zbyt mokre i lepkie. Dodałem również krok do schłodzenia ciasta przed pocięciem bułeczek, które uważam za pomocne w uzyskaniu dobrego wzrostu pieca i delikatnego okruchu. Zmieniłem też te kroki, aby były trochę bardziej przejrzyste i łatwiejsze do naśladowania.

Jeśli nie zrobiłeś tego od czasu, kiedy go po raz pierwszy opublikowaliśmy, teraz jest rok, aby go przywrócić. Jest to idealny przepis na pierwszy kufel jagód, które kupujesz na rynku. –Emma


Strawberry-Sour Scones śmietany z brązowym Sugar Crumble

Tworzy 8 bułeczek

 • Dla bułeczek:
 • 2 kubki

  mąka uniwersalna

 • 1/4 Puchar

  cukier granulowany

 • 2 łyżeczki do herbaty

  proszek do pieczenia

 • 1/2 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1/4 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/2 Puchar

  (8 łyżek) zimne niesolone masło

 • 3/4 Puchar

  kwaśna śmietana

 • 1

  duże jajko

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1 Puchar

  z grubsza posiekane truskawki (około 1/2 kosza piwa)

 • Do zalewania:
 • 1/4 Puchar

  mąka uniwersalna

 • 1/4 Puchar

  pakowany brązowy cukier

 • 3 łyżka stołowa

  masło solone w temperaturze pokojowej

Połącz mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną i sól w średniej misce do mieszania. Pokrój masłem małe kostki i wymieszaj z mąką. Wmasuj masło w mąkę za pomocą widelca lub foremki do ciasta, aż będzie wyglądać jak gruby okruchek chleba.

Wymieszaj ze sobą kwaśną śmietanę, jajko i wanilię. Zrób dobrze w środku mieszanki mąki i wlej do niej śmietanę. Za pomocą drewnianej łyżki lub sztywnej szpatułki wymieszać i złożyć mieszaninę z kwaśną śmietaną do mąki. Bądź tak delikatny, jak to możliwe.

Gdy prawie cała mąka zostanie wprowadzona (jest w porządku, jeśli w dolnej części miski nadal znajduje się luźna mąka), obróć ciasto na blat. Pokrój ją w szeroki prostokąt i posyp połowę truskawek na połowie ciasta. Złożyć ciasto na siebie i poklepać ponownie do szerokiego prostokąta. Posyp pozostałe truskawki ponad połowę ciasta i ponownie złóż na nim. Złóż go jeszcze raz lub dwa razy, aby pracować na truskawkach, tak delikatne, jak to możliwe, aby nie trączyć truskawek. Jeśli jakieś truskawki wypadną, wciśnij je do góry.

Przenieś ciasto na blachę do pieczenia wyłożoną pergaminem lub Silpat. Kształtuj go na dysk o grubości około 1 cala. (Lub podziel ciasto i kształt na dwa małe dyski, aby zrobić małe bułeczki.) Przechowywać w lodówce przez co najmniej 1 godzinę lub przykryć i przechowywać w lodówce przez noc.

Pół godziny przed pieczeniem rozgrzać piekarnik do 400 ° F. Połączyć mąkę z brązowym cukrem do polewy, a następnie pracować na maśle za pomocą widelca, aż stanie się gładką pastą.

Wyjmij bułeczki z lodówki. Pokryć polewa równomiernie na powierzchni bułeczek. Użyj skrobaczki lub koła do pizzy, aby podzielić dysk na 8 równych klocków. Zmień położenie klinów na blasze do pieczenia, aby umieścić kilka centymetrów odstępu między poszczególnymi scone.

Piec przez 18-20 minut, aż bułeczki będą twarde po bokach i złotobrązowe na górze. Pozwól, aby bułeczki ostygły na blasze do pieczenia przez 5 minut, a następnie przenieś je na stojak z drutu, aby zakończyć chłodzenie.

Te bułeczki są najlepsze w dniu, w którym zostały zrobione. Jeśli masz zamiar je przechowywać przez kilka dni, pomiń polewa (która pochłonie wilgoć i zacznie być mdła), a zamiast tego rozłóż szczyty miękkim masłem i posypcie brązowego cukru tuż przed jedzeniem.

Uwagi do przepisów

Wypróbuj ten przepis z innymi jagodami lub posiekanymi owocami, gdy sezon letni toczy się dalej – brzoskwinie, jeżyny, nawet pokrojone jabłka wchodzą!

Ten przepis został zaktualizowany z oryginału. Opublikowano po raz pierwszy 29.05.2009.

(Zdjęcie: Emma Christensen)