(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Jeśli ty, podobnie jak ja, nękacie się wybierając właściwą stronę, aby sparować z kolacją, ten przepis na szpinak zasługuje na stojące miejsce w rotacji twojego posiłku. Chwyć gałkę świeżego imbiru i cytryny – zrobimy jedno z moich ulubionych dań szpinakowych. Jest nie tylko pełen lekkich, orzeźwiających smaków i gotowy w kilka minut, ale także z niemal wszystkiego, co robisz.

Zacznij od więcej szpinaku niż myślisz, że potrzebujesz

Szpinak jest szalenie zwodniczym składnikiem. Podczas gdy ten standardowy worek o wadze sześć uncji jest więcej niż wystarczający do zrobienia sałatki, która karmi kilka osób, kiedy podsmażasz ją na kuchence, gotuje prawie do zera. Jeśli kiedykolwiek gotowałeś szpinak, wiesz dokładnie, o czym mówię.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Kluczem do zdobycia tej prostej strony od poniedziałku do piątku jest zawsze zaczynać od większej ilości zieleni niż myślisz, że potrzebujesz. Jeśli wydaje się, że jest za dużo, prawdopodobnie jest w porządku. Przepis pozwala ci również dodawać szpinak w partiach i regularnie mieszać. Ten ważny krok zapewnia, że ​​szpinak pozostaje w doniczce, a nie rozlewa się na całej płycie.

Podczas gdy jest to smaczne danie, gdy jest ciepło, kilka przekąsek, podczas gdy wciąż utrzymuje chłód z lodówki, możesz przekształcić się w przyjemność z zimnych gotowanych zielonych.


Łatwy szpinak cytrynowo-imbirowy

Służy 4

 • 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 1 czubata łyżka stołowa

  starty obrany świeży imbir

 • 1 1/2 funty

  młody szpinak

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 2 łyżka stołowa

  świeżo wyciśnięty sok z cytryny

Rozgrzać olej w holenderskim piekarniku lub dużym garnku na średnim ogniu, aż będzie miał połysk. Dodaj imbir i gotuj, ciągle mieszając, aż aromatyczny, około 30 sekund.

Dodaj szpinak w 2 do 3 porcjach, razem z solą i pieprzem w pierwszej partii. Użyj szczypiec do rzucania liści po każdym dodaniu. Gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż zwiędnie, 3 do 4 minut. Usuń z ognia i zamieszaj sok z cytryny.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w zadaszonym pojemniku w lodówce do 5 dni.