(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Jeden z najłatwiejszych i najsmaczniejszych obiadów z kurczaka na tacy panuje w jednym miejscu, dzięki kilku podstawom w szafce na przyprawy i zabierze Państwa kubki smakowe w podróż do Grecji. Zainspirowany souvlaki – tradycyjny skewered chicken podkreślony cytryną, słodkimi ziołami i czosnkiem – soczyste udka z kurczaka są nasycone tymi samymi klasycznymi smakami i gotowane, aż skóra staje się nieodparcie chrupiąca. Połącz z chrupiącymi czerwonymi ziemniakami i słodką papryczką z dzwoneczkami na kolację w ciągu 30 minut.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Twój sklep spożywczy Butcher jest kluczem do szybszego gotowania chrupiących udek z kurczaka

Uwielbiam magię szybkiego gotowania, która jest dostarczana z udkami z kurczaka bez kości, ale po prostu nie mogę się oprzeć tej chrupiącej skórze, którą dostajesz z kości, na udach. W moim wymarzonym świecie, mięso w uda z kurczaka, bez kości, jest opcją. Ale dopóki nie nadejdzie ten czas, polegam na sklepie mięsnym dla pomocnej ręki. Usunięcie kości z paczki udek z kurczaka to tylko jedna z wielu rzeczy, które zrobią dla ciebie bez dodatkowych opłat. Możesz z pewnością wydobyć kawałki samodzielnie w domu, ale kiedy zegar tyka, warto poprosić o pomoc w sklepie.


(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Jak zrobić kurczaka i warzyw arkusza Pan posiłek

Z niezawodną blachą, pięcioma lub sześcioma zszywkami do spiżarni i 30 minutami gotowania, możesz zjeść obfity obiad na stole w każdą noc tygodnia dzięki tej metodzie.


The Chicken Dinner Playbook

Potrzebujesz prostszego sposobu, aby podejść do obiadu z kurczaka na tydzień? Zacznij od poznania kilku podstawowych technik gotowania, a następnie dodaj trochę inspiracji (tam właśnie wchodzimy) – możliwości są praktycznie nieograniczone. W tym tygodniu dzielimy się pięcioma przepisami, które opierają się na podstawowych technikach szybkich i łatwych obiadów z kurczakiem każdej nocy w tygodniu.

Arkusz Pan Chicken Souvlaki

Służy 4

 • 2 funty

  udka z kurczaka na skórze, usunięto kości

 • 1 funt

  małe czerwone ziemniaki, o połowę

 • 1 łyżeczka

  koszerna sól, podzielona

 • 2 łyżka stołowa

  świeżo wyciśnięty sok z cytryny

 • 1 1/2 łyżka stołowa

  oliwa z oliwek, podzielona

 • 2 łyżka stołowa

  suszone oregano

 • 1 łyżka

  suszona bazylia

 • 1 Goździk

  czosnek, mielony

 • 2

  średnio czerwona lub żółta papryka, rdzeniowa, posiewana i krojona w paski 1/2 cala

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 400 ℉. Po rozgrzaniu piekarnika umieść w piekarniku wyprasowaną blachę do pieczenia.

Doprawić kurczakiem i ziemniakami 3/4 łyżeczką soli. Połóż kurczaka skórką w dół na środku gorącej blachy do pieczenia. Dodaj ziemniaki, pokrojone w dół, dookoła krawędzi blachy do pieczenia. Piecz przez 15 minut.

Tymczasem ubij sok z cytryny, 1 łyżkę oleju, czosnek, oregano i bazylię, małą miskę i wymieszaj, aby połączyć; odłożyć na bok. Umieścić paprykę z pozostałym olejem i pozostawiając 1/4 łyżeczki soli w średniej misce i wrzucić do połączenia; odłożyć na bok.

Odwróć kurczaka do góry. Posmaruj kurczaka mieszanką cytrynowo-ziołową. Rozrzuć paprykę wokół kurczaka. Piec, aż kurczak i ziemniaki będą chrupiące, a papryka będzie miękka i zbrązowiała na brzegach, około 15 minut dłużej. Ostudzić na blasze do pieczenia przez 10 minut przed podaniem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.