Ludzie wskakują w nostalgię na temat suwaków Białego Zamku, z ich kwadratowymi pasztecikami mielonej wołowiny gotowanej na parze białej cebuli. Wszystko serwowane w miękkiej bułce obok sterty marszczonych frytek, to posiłek, który bardzo cieszy. Są inspiracją tego, co jest obecnie jednym z naszych ulubionych sposobów na przygotowanie hamburgerów i frytek na kolację. Pakujemy wielki cebulowy aromat do tych mocnych hamburgerów i robimy to wszystko na blaszce.

(Image credit: Lauren Volo)

Arkusze na ratunek

Piekarnik może wykonać całą ciężką pracę przy tym posiłku, o ile masz dwa blachy do pieczenia. Wypełnij jedną blachę do pieczenia z mrożonymi frytkami i gotuj je podczas przygotowywania hamburgerów. Tak, frytki nie są domowej roboty, ale zamrożone jest łatwe i wygodne.

Twórz własne Frozen Fries (wiesz, na następny czas)

Jeśli jesteś jednym z tych typów DIY, możesz nawet użyć tych zamrożonych frytek, które sam zrobiłeś. Okay, więc może nie robiłeś zamrożonych frytek z wyprzedzeniem, żeby zrobić ten obiad, ale pomyśl o swoim przyszłym sobie i przygotuj je na następny raz.

Przepis: Jak zamrozić własne frytki

Aby uzyskać cały smak cebuli w hamburgery bez ich rozmoczenia, zawiń pokrojoną w kostkę cebulę w papierowe ręczniki i wyciśnij nadmiar soku z cebuli przed wciśnięciem ich do pasztecików z wołowiny. Dostaniesz ten duży smak cebuli bez łkania soku cebulowego na całej blachy do pieczenia. Przełóż hamburgery na drugim arkuszu do pieczenia i ugotuj je razem z frytkami.

Kiedy hamburgery są gotowe, a frytki są chrupiące, dodaj kawałek ulubionego sera i kilka pikli przed zanurzeniem się. Nawet jeśli White Castle pominie pomidora, podaruj mu takie piękno, jak lubisz – w tym z ketchupem!

(Image credit: Lauren Volo)


Arkusz Pan Burgery i frytki

Służy 4

 • 1 funt

  mrożone frytki z marszczeniem

 • 1 funt

  mielona wołowina

 • Sól koszerna

 • Świeżo czarny pieprz

 • 1/2

  średnia biała cebula, starta na dużych dziurach w pudełkowej tarce (około 1/3 kubka)

 • 4 plasterki

  Amerykański lub ser cheddar

 • 4

  bułeczki hamburgerowe, podzielone

 • Plastry marynowane, do serwowania

Rozmieść 2 stojaki, aby podzielić piekarnik na tercje i ogrzać do 425 ° F.

Wyłóż dużą wypukłą blachę do pieczenia folią aluminiową i umieść na górnym wieszaku. Umieść frytki w równomiernej warstwie na drugim bezślimowym arkuszu do pieczenia, a następnie umieść na dolnym stojaku. Piec przez 25 minut. Tymczasem przygotuj hamburgery.

Podziel wołowinę na 4 równe porcje. Pracując szybko i uważając, aby nie przepracować mięsa, delikatnie uformuj każdą porcję w pasztet o grubości 1/2 cala o szerokości około 4 cali (lub nieco większy niż średnica bułek hamburgerowych). Sezon obficie obustronnie solą i pieprzem; odłożyć na bok.

Umieścić cebulę na potrójnej warstwie ręczników papierowych, zwinąć cebulę w ręcznikach i wycisnąć nadmiar płynu z cebuli. Posyp cebulę na placki i delikatnie dociśnij dłonie.

Ostrożnie wyjąć pusty, wyłożony folią arkusz do pieczenia z piekarnika. Umieść na nim placki cebulkowe. Wróć do górnego kosza i piecz się, aż placki osiągną pożądaną dojrzałość, a frytki będą ostre, 10 minut dla średnio-rzadkich burgerów, 12 minut dla średnich.

Wyjmij obie tace z piekarnika. Na wierzchu każdego pasztecika z plasterkiem sera i umieścić na dolnym stojaku. Umieść bułeczki hamburgera na górnym stojaku. Piec, aż ser się roztopi, a bułeczki będą ciepłe, około 1 minuty. Umieść hamburgery na dolnych bułeczkach i na górze z marynatami. Przypraw solą frytki i podawaj z hamburgerami.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Pozostawione patelnie z burgerami można przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce przez okres do 3 dni.