Kiedy uczymy się tego lata, jest niewiele rzeczy, których potężny arbuz nie może zrobić. Do tej listy można teraz dodać karmelowy sos deserowy z soku z arbuza. To może brzmieć jak odcinek, ale działa – i oto dlaczego.

Przygotowanie tradycyjnego sosu karmelowego wymaga dwóch składników: cukru i wody. Podczas gdy cukier jest naturalny, są to głównie główne składniki arbuza.

Jak to smakuje?

Ten sos nie przyjmuje tego samego orzechowego smaku, jak tradycyjny karmel, ani nie robi się tak głupi i lepki. Zamiast tego jesteś nagradzany letnim sosem karmelowym, który jest o wiele lepszy. Powolne gotowanie przekształca arbuz z niegdyś lekkiej i jasnej przekąski, do gęstego sosu z bogatym, głębokim słodkim podtekstem. Może nawet przypominać o ultra dojrzałym letnim pomidorze.

Wrzuć swój sos z arbuza do pracy

Jeśli możesz przestać się cieszyć z tego prosto z patelni, jest więcej niż kilka sposobów na zjedzenie tego sosu karmelowego z arbuza: Łyżka to wszystko, od lody i ciasta funtowego, do pavlovas i sernika. To wspaniałe z pikantnymi potrawami: Połącz je z kremowym burrata, posyp je na pikantnym tacos lub łyżką na zwykłą białą rybę na kolację o smaku.


Arbuzowy sos karmelowy

Służy 4

  • 16 uncje

    sok z arbuza

  • 1/2 Puchar

    cukier granulowany

Opcjonalnie – odcedź małe cząstki stałe z soku.

W średnim rondlu, doprowadzić sok do stałego gotowania i gotować, aż zmniejszy się do około 2/3 szklanki, około 30 minut. Podczas gotowania woda i cukier z melona będą się rozdzielać, a ciecz w końcu zacznie nieco gęstnieć.

Dodaj cukier i mieszaj, aż się całkowicie rozpuści. Kontynuuj gotowanie karmelu przez 10 do 12 minut, aż do zagęszczania. Zdejmij patelnię z ognia i ostudź przed użyciem. Jeśli nie jesz wszystkiego od razu, przechowuj go w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce nawet przez tydzień.

Uwagi do przepisów

Sok z arbuza: Użyj 3 funtów nieprzyciętego arbuza lub 3 szklanki kostki arbuza na 16 uncji soku z arbuza.

Przechowywanie: Przechowywać w szczelnym słoiku w lodówce przez okres do 1 tygodnia.