Jeśli pierwsza wskazówka upadku sięgnęła po dzbanek świeżego jabłkowego cydru, a za nim kilka pączków z jabłkami (z poczuciem winy!), Nadszedł czas, by wprowadzić do swojego życia syrop jabłkowy. Zainspirowany sosem z arbuza karmelowego, który zrobiłem w ciągu lata, ten syrop sezonowy pokazuje, że cydr jabłkowy naprawdę może.

Gotuj, aby zamienić jabłecznik w syrop

Podczas gdy ten przepis zawiera kilka dodatkowych składników na popowy smak, zamienianie ulubionego cydru jesiennego w gęsty, rozlewany syrop wymaga niewiele więcej czasu na płytę. Biorąc pod uwagę czas, w którym można się pieklić i zagotować, jabłkowy cydr zmniejsza się, aż przekształci się w syrop. Dodajemy odrobinę ciepłej przyprawy z dodatkiem cynamonu i odrobiną octu jabłkowego dla zachowania równowagi. Na sam koniec kęs masła jest zawirowany dla ciała i bogactwa.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

Wiele zastosowań dla Apple Cider Syrup

Trzymaj to w swojej kuchni i nie znajdziesz żadnych niedogodności, aby dobrze wykorzystać ten syrop jabłkowy. Oczywiście stos naleśników lub gofrów, miseczka parującego owsa, a nawet parfait z jogurtu zawsze będą sprzyjać obfitej mżawce, ale pomyśl o wymieszaniu go w koktajlu lub wysokiej szklance seltera na specjalny napój wakacyjny. To także czyni niesamowity i wyjątkowy jadalny prezent!

Apple Cider Syrup

Służy od 4 do 6

 • 2 kubki

  niefiltrowany jabłkowy cydr

 • 1/2 Puchar

  zapakowany lekki brązowy cukier

 • 2 łyżka stołowa

  ocet jabłkowy

 • 1

  laska cynamonu

 • Szczypta soli koszernej

 • 2 łyżka stołowa

  masło niesolone

Połączyć jabłkowy cydr, cukier, ocet, cynamon i sól w średnim rondlu i doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu, mieszając, aby rozpuścić cukier i sól. Kontynuuj gotowanie na wolnym ogniu do momentu, aż ciecz lekko zgęstnieje i zmniejsza się do około 3/4 filiżanki, 25 do 30 minut. Zdejmij patelnię z ognia i mieszaj masło aż do stopienia i połączenia. Ostudzić całkowicie przed użyciem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Przechowywać w szczelnym słoiku w lodówce przez okres do 1 tygodnia.