Dajemy Ci szereg słodkich smakołyków na Walentynki. Były bogate, kremowe crème brûlée, czekoladki z pomysłem i bita parfait z krwistoczerwonego twarogu. Oto jedna ostatnia uczta: Przewiewne, ledwo dostępne kaczki aniołkowe, które praktycznie rozpływają się w ustach, zwieńczone oblaniem bezowy posypką w kolorze różowym bez kropli barwnika spożywczego.

Miałem duże nadzieje, że przyniosę ci pełnowartościową, czerwoną aksamitną babeczkę na Walentynki w tym roku. Przez cały weekend eksperymentowałem z burakiem w proszku, magicznym, czarodziejskim pyłem o całkowicie naturalnym kolorze. Ale moje wysiłki też się sprawdziły, beety. I nie w przyjemny sposób; w moich wszystkich eksperymentach z pieczeniem była nieprzyjemna ziemistość z gorzkim posmakiem.

Więc wróciłem do jednego z moich oryginalnych pomysłów: babeczek z aniołami. Próbowałem umrzeć z burakiem w proszku, ale znowu – beety smak. Nie idź. Ale sam tort aniołowy to prawdziwa przyjemność. Jeśli tylko masz te przybliżenia styropianowe ciasta z owocami aniołów ze sklepu spożywczego, suche i ziarniste w ustach, spróbuj ponownie z domową recepturą. Nie potrzebujesz nawet rurki; te upieczone w formie cupcake.

Ciasto aniołkowe jest niezwykle delikatne; jego przewiewna gąbka rozpływa się w ustach i smakuje przyjemnie ze świeżych jaj, wanilii i odrobiny cukru. A więc nie chcesz tego z góry; byłby zmiażdżony pod grubą warstwą kremu.

Tutaj znowu zwróciłem się do białek i ubiłem prostą bezę. Jego kremowa przewiewność pasuje do delikatnego miękiszu ciastko i razem tworzą niezwykle lekki, ale satysfakcjonujący deser. Nie ma w nich tłuszczu, ale nikt nie będzie miał nic przeciwko temu.

Zauważyłem też, że w końcu używam całego tego proszku z buraków. Pojedyncza łyżeczka do herbaty w tym lukrze sprawia, że ​​jest to piękny odcień różu, trochę nakrapiany. Jest całkowicie naturalny, trochę ziemisty w smaku, ale nie strasznie. Właściwie to uwielbiałem ten smak. Jak się okazuje, wystarczy łyżeczka proszku z buraków.

Dla ostatecznego dotknięcia, notatki tostowego ptasiego mleczka, wziąłem toasted z góry mojej babki. Daje lekko przypalony smak i równoważy całą tę słodycz!


Airy Angel Food Cupcakes z naturalnie różowym lukrem

Sprawia, że ​​od 12 do 15 babeczek

 • 1/2 Puchar

  cukier cukierników

 • 2/3 Puchar

  mąka tortowa, przesianą

 • 1/4 łyżeczka

  Sól

 • 8

  białka jaj z dużych jaj, w temperaturze pokojowej

 • 1/4 Puchar

  woda

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1/4 łyżeczka

  krem z kamienia winnego

 • 1/2 Puchar

  cukier granulowany

Podgrzać piekarnik do temperatury 325 ° F. Lekko posmaruj patelnię mufinką sprayem do pieczenia. (Możesz je upiec w kubkach na muffinki, tak jak ja, ale pamiętaj, że przykleją się do papierowych kubków. Aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, upiecz w szalce bez patelni.) W średniej misce wymieszaj cukier, ciasto mąka i sól.

W misce miksera stojącego wymieszaj białka jajek, wodę, ekstrakt waniliowy i krem ​​z kamienia nazębnego. (Możesz to również zrobić w dużej misce, używając miksera ręcznego.) Mieszaj na małej prędkości do spienionego, następnie zmniejsz prędkość do średniej i rozpocznij dodawanie granulowanego cukru w ​​przyrostach o 1 łyżkę stołową. Dodaj cukier bardzo stopniowo przez okres trzech do czterech minut. Po dodaniu całego cukru należy obrócić prędkość do wysokiej i ubić przez dodatkowe trzy do pięciu minut lub do momentu, w którym mieszanina wytworzy średnie piki. Nie bij, aż mieszanina będzie wyjątkowo błyszcząca i sztywna; powinien być skromnie błyszczący, ale same wierzchołki szczytów uformowane po zanurzeniu w palcu powinny przelecieć tylko przez chwilę.

Dodaj suche składniki w dwóch ratach. Przesiej suche składniki przez drobny siatkowy sitko, przebijając je i do białek. Złóż je ostrożnie, nie mieszając. Złożyć drugą połowę suchych składników.

Wlać ciasto do przygotowanej formy do pieczenia. Piec przez 18 minut lub do momentu, aż szczyty będą lekko złote. Wyjmij z piekarnika i ostudź całkowicie przed usunięciem i oblodzeniem.