Przy wszystkich deszczach i ciepłej pogodzie, które ostatnio mieliśmy w Bostonie, nasza garnek z rozmarynem zaczął wyglądać trochę dziko i kiczowato na krawędziach. Jest w potrzebie wykończenia!

Oznaczyliśmy ten przepis Mark Bittman dla Rosemary-Lemon Bean Dip chwilę temu i brzmiało to jak idealne zastosowanie do naszych ścinków rozmarynu.

Z puszkowaną fasolą cannelini z naszej spiżarni i pomocą naszego ukochanego robota kuchennego, zanurzenie w sumie trwało około 5 minut – a większość tego zajmowała siekanie rozmarynu!

Rezultatem było gęste przecier z gładkim odczuciem w ustach, jak hummus. Smaki były dobrze zrównoważone i świeże, pozostawiając przewlekły smak oliwy z oliwek i czosnku. Dla nas jeden ząbek czosnku był idealny. Więcej i myślimy, że surowy czosnek byłby przytłoczony innymi delikatniejszymi smakami.

Następnym razem, gdy zrobimy tę kąpiel, możemy polubić dodatkową łyżeczkę rozmarynu i być może wyciskanie soku z cytryny. Uwielbiamy te smaki i zawsze możemy mieć ich więcej!

Oprócz klasycznego dipu z surowymi warzywami lub frytkami, mogliśmy zobaczyć to jako dodatek do kanapki lub nawet jako dodatek do grillowanych mięs lub ryb. Szczerze mówiąc, trudno było nie jeść go prosto z miski!

Kilka uwag:

  • Pamiętaj, aby użyć dobrej jakości oliwy z oliwek. Jego obecność w kąpieli jest subtelna, ale zdecydowana i dodaje okrągłości do smaku. Tracisz tę jakość, jeśli używasz oleju o niższej jakości, a nawet kończysz z nieprzyjemnymi aromatami chemicznymi.
  • Zdecydowanie należy przesmarować olej w purée z fasoli i czosnku podczas pracy procesora żywności. Tworzy to emulsję i łączy włókniste ziarenka w kremowy sos.
  • Zmiel rozmaryn tak drobno, jak to możliwe. Małe cząstki zmieszały się z ziarnami, ale większe kawałki tworzyły nieprzyjemną ziarnistą konsystencję z gładkim purée.

Dla przepisu Marka Bittmana dla Rosemary-Lemon White Bean Dip, odwiedź Bitten’a, jego blog o NY Timesie.

Związane z: Gotowanie ze świeżymi ziołami

(Zdjęcia: Emma Christensen dla Kitchna)