Prostota ma kluczowe znaczenie podczas letnich posiłków. I dlatego zwracam się do Marka Bittmana Minimalistyczny Kolumna nigdy nie jest takim złym pomysłem, zwłaszcza teraz, gdy zaczyna tworzyć filmy, które towarzyszą tak wielu jego najpopularniejszym przepisom. Tego lata ten konkretny przepis naprawdę powinien być Twoim prostym łososiem.

Kluczem do tego przepisu jest użycie naprawdę fajnego kawałka łososia. Ponieważ przygotowanie jest dość podstawowe, jakość ryb jest krytyczna. Bittman sugeruje zakup dużego, wyciętego w środku kawałka, który można pokroić na cztery nawet steki.

To, co uwielbiam, gdy Bittman przyrządza łososia to ciepłe połączenie przypraw i wszechstronność potrawy. Można go połączyć z indyjskim kuskusem, dużą południowo-zachodnią zieloną sałatą, a nawet z okra i kaszą. To nie jest pyskliwe ani nadmiernie wybredne. To naprawdę dobry, niezapomniany łosoś. I to tak proste, jak mieszanie przyprawy z przyprawami, które prawdopodobnie masz pod ręką w domu, podgrzewanie odrobiny oleju na patelni i gotowanie filetów przez kilka minut. Każdego pracowitego dnia powszedniego, to właśnie zalecił lekarz.

Spróbuj przepisu: Przepis na cztery pikantne łososie i wideo

Związane z: Jak piec filety z łososia

(Zdjęcia: Megan Gordon)