Mamy sztuczkę od Julii Child, która całkowicie zmieni sposób, w jaki będziesz kłaść jajka. A przez “zmianę” mam na myśli gotowość robienia bezbłędnych gotowanych jaj przez resztę życia. Bez przesady!

Nawet jeśli masz wypróbowaną i prawdziwą metodę, robienie gotowanych jaj może być trudne. Zrobiłem więcej niż mój sprawiedliwy udział, a ja wychodzę na kończynę i mówię, że robię cholernie dobre jajko w koszulce. Tak więc wiele pracy wymaga mi wskazówek w tym dziale. Chociaż, przypuszczam, że gdyby ktoś był zdolny do tego, to musiało to być Julia Child.

Będziesz potrzebował szpilki, minutnika i 10 sekund

Wskazówka Julii jest dość prosta, a wypłata jest ogromna. Wystarczy trzy proste zasoby, aby to się stało – pinezkę, timer i 10 sekund. Będziesz potrzebował garnka z wodą, łyżeczki i jaj, oczywiście, ale to pin, timer i kilka dodatkowych sekund, które naprawdę sprawiają, że magia się dzieje.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jak zrobić jajecznicę u dziecka Julii

1. Zagotuj wodę.

Weź garnek wody do wrzenia.

2. Wykonaj otwór w skorupce za pomocą szpilki.

Użyj szpilki, aby zrobić małą dziurę w skorupce. Spowoduje to uwolnienie powietrza znajdującego się w jajku, które w przeciwnym razie mogłoby spowodować pęknięcie. I nie martw się – dziura jest na tyle mała, że ​​nic nie wyjdzie.

3. Zagotuj jajko przez 10 sekund.

Umieść całe jajko (jeszcze w skorupie) we wrzącej wodzie na dokładnie 10 sekund. Wyjmij jajko z wody i obniżyć ciepło, aby doprowadzić wodę do zapalenia. Zagotowanie jaja pomaga zachować kształt po pęknięciu i wlewa się do gotującej się wody później.

4. Ułóż jajko.

Gdy jajko będzie już wystarczająco zimne, aby poradzić sobie z nim (powinno to zająć kilka sekund), połóż jajko tak, jak zwykle, łamiąc jajko w delikatnie gotującej się wodzie..

Czytaj więcej: Jak łatwo złapać jajko

Crispy White Beans z zielonych i Jajko w koszulce

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Co jest specjalnego w metodzie Julii

Prawdziwym kluczem do tego procesu – aw rezultacie doskonale gotowanymi jajkami w stylu Julii – jest 10-sekundowy wrzenia. Jedną z moich największych trudności w przygotowywaniu jaj w koszulkach, a może i twoich, są delikatne białka, które odrywają się, gdy jajko dodaje się do gotującej się wody..

Korzystając z porad Julii Child, możesz pożegnać się z tymi delikatnymi białymi! Po dodaniu jaja do gotującej się wody (po wbiciu małego otworu w skorupce i umieszczeniu go we wrzącej wodzie na 10 sekund), całkowicie trzyma swój kształt.

Czy kiedykolwiek używałeś tej metody do składania jaj? Jak poszło?

Wypróbuj te przepisy z gotowanymi jajkami

  • Crispy White Beans z zielonych i Jajko w koszulce
  • Gingery Poached Egg Egg
  • Polenta Bowl z czosnkowym szpinakiem, kiełbasą z kurczaka i jajkiem w koszulce
  • Zielone fasole z migdałowym Pesto Pod jajkiem
  • Zupa Udon z Bokiem Choy i jajkiem w koszulce

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)