Najlepsze prezenty pochodzą z kuchni, nie sądzisz? Mam na myśli nie tylko prezenty zawinięte pod drzewo – mam na myśli wszystkie małe prezenty posypane sezonem świątecznym. Prezent podarujesz ulubionemu nauczycielowi lub rozdajesz grupie współpracowników podczas lunchu. Prezent, który przynosi ciotkę wigilijną, oraz prezent, który zostawiasz na ganku sąsiada. Te smakołyki i przekąski są jak małe pakunki miłości i miłości rozproszone w czasie wakacji – i to są prezenty, które pochodzą z kuchni.

Oto 10 naszych ulubionych przysmaków na słodycze i pikantne.

W przeszłości podsumowywaliśmy nasze ulubione prezenty i domowe smakołyki, ale dzisiaj chcieliśmy je zawęzić i dać 10 z naszych ulubionych produktów. Od najbardziej niesamowicie uzależniających mieszanek prażonych orzechów do domowych marshmallows i tłumu przyjemności pistacjowych kruchych, są to gwiazdy. Słodka i pikantna, dobra do dawania i do gryzienia!

CZĄBER
• 1 Chipotle Ina Garten i Rosemary Spiced Nuts – Jeśli chodzi o przyprawione orzechy, to są one najlepsze. Są trochę dymne, słone, pikantne i słodkie. Zapakowuję je, jak to tutaj widziałem, w pudłach kartonowych z tektury falistej, podszytych pasmowym papierem woskowym i przyozdobionym gałązką świeżego rozmarynu. Ludzie szaleją za te orzechy, pozwól mi powiedzieć.
• 2 Gruyere i krakersy z orzechami laskowymi – Bardzo dorosłe krakersy. Połóż kilkadziesiąt w małym pudełku i zawiązaj wstążką – z klockiem dobrego sera.
• 3 pikantne serowo-ziołowe granola – Słoik tego napoju przygotowałby taką niecodzienną i pyszną przekąskę, nadającą się na zupę lub przekąskę.
• 4 domowe krakersy z serem – Kolejna zakonserwowana przekąska – ich słoik też by się nie pomylił.
• 5 Wasabi-Tosty Nori Crisps – Przekąska z wodorostów? Na początku mogą wydawać się nieco nudne, trochę zbyt hippisowskie, ale słuchajcie, kiedy mówimy wam, że są to jedne z najbardziej uzależniających przekąsek, jakie można zrobić. Są lekkie, więc możesz dużo jeść!

SŁODKIE
• 6 Skórki Toffi – Urlop wakacyjny z dzieciństwa Sary Kate. Zrób to w dużych stosach i rozdaj wszystkim, których znasz.
• 7 solone pistacjowe kruche – Jeśli szukasz kruchej receptury, nie zrobisz tego lepiej.
• 8 kul kokosowych z Burbonem Ganache – Burbon i czekolada w błyszczącej puszce? Kto mógłby powiedzieć nie?
• 9 puszystych pianek waniliowych – Słodki, staroświecki, a kiedy domowej roboty, wyjątkowy. (Nie zapomnij również o zmianie piwa i precla).
• 10 imbirowych karmelków cynamonowych – Żuć i pikantny, odwieczny ulubieniec wśród naszych czytelników.

Związane z: 10 Crafty Cool Ways to Wrap Gifts from The Kitchen

(Images: Zobacz powiązane przepisy na pełne kredyty)