Zanim naprawdę zaczęliśmy gotować, deglazing zdecydowanie nie był częścią naszego słownictwa. Przyjęliśmy również, że brązowy garb przylegający do dna patelni wskazuje na kolejną spaloną kolację – nie taką, jaką znamy, jaką znamy! Jeśli drapie się teraz w głowę, czytaj dalej…

Pierwszym krokiem w większości przepisów jest smażenie pokrojonych warzyw i / lub brązowienie mięsa. W obu przypadkach małe cząstki gotowanego jedzenia przyklejają się do dna miski (o ile oczywiście nie używa się patelni non-stick) i karmelizują. To, co się nazywa, lubi.

Naturalne jest założenie, że te cząstki są spalone, a twoje naczynie jest zniszczone. one Popatrz spalone przecież! Sztuczka polega na użyciu twojego nosa. Jeśli wszystko nadal pachnie pysznie, jesteś na dobrej drodze. Glazura będzie również wyglądać na błyszczącą i wilgotną. Jeśli zacznie się palić, nie tylko poczuje zapach, ale i ukojenie stanie się suche.

Odmrażanie tych małych kawałków jest jedną z najbardziej podstawowych technik wzmacniania smaku, które możemy wykorzystać w naszej kuchni. W tym procesie do gorącej patelni dodaje się filiżankę lub podobną ciecz (np. Rosół, wino lub wodę). Spowoduje to natychmiastowe tworzenie się chmur pary i pomoże unieść słuchacza. Będziesz musiał zeskrobać patelnię szpatułką, aby uzyskać jak najwięcej!

Sprawdź nasze zdjęcia przed i po na zdjęciach poniżej. W tym przypadku użyliśmy soku pomidorowego do deglaze pan.

Jeśli robisz zupę lub dusisz, możesz deglaze patelnię, podczas gdy warzywa i inne składniki nadal tam są. Zrób to tuż przed dodaniem reszty płynu do receptury i odstaw naczynie na bok, aby gotować na wolnym ogniu. Możesz też zacząć budować sos do swojego talerza, usuwając wszystkie potrawy z patelni, a następnie deglazując.

Pamiętaj, że możesz deglaze pan, niezależnie od tego, czy przepis na to zadzwoni, czy nie. Naszym zdaniem nigdy nie można się pomylić z deglazacją!

Wszelkie inne wskazówki lub pytania?

Związane z: Browning: How Dark Do You Go?

(Zdjęcia: członek Flickr ILoveButter na licencji Creative Commons i Emma Christensen dla Kitchna)