Jak podzielić obowiązki domowe w domu? Większość dni w tygodniu gotuję obiad, a mój mąż oczyszcza naczynia, odkłada resztki i myje naczynia w zamian. Jest to czysto logistyczne w oparciu o nasze harmonogramy pracy – mój jest spójny, a jego nieobliczalny. Oboje przyczyniamy się do prac domowych, ale jako główny kucharz planowanie posiłków zazwyczaj spada na moje barki.

W tym tygodniu mój mąż ma rzadki otwarty tydzień, a po trzech bardzo konkretnych prośbach o obiad, przekazałem mu odpowiedzialność za planowanie posiłków przez resztę tygodnia. Czym różni się plan posiłków stworzony przez mojego męża? Jest więcej mięsa i hamuje apetyt na komfortową żywność. Oto przytulny komfortowy posiłek, który gotujemy na nadchodzący tydzień.

Witamy w tym tygodniu w planie posiłków

Planowanie moich cotygodniowych posiłków to nawyk, który lubię. Ponieważ jestem często pytany przez znajomych i rodzinę, co gotuję na kolację każdego tygodnia, pomyślałem, że dobrze byłoby podzielić się moim cotygodniowym planem posiłków tutaj. Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się planu posiłków i szukasz prawdziwego przykładu tego, jak to działa, czy jesteś starym profesjonalistą szukającym inspiracji, oto spojrzenie na to, jak karmię moją rodzinę w tym tygodniu.

Nowy w planowaniu posiłków? Zacznij tutaj.

  • Przewodnik dla początkujących do planowania posiłków: co warto wiedzieć, jak odnieść sukces i co pominąć
  • Najlepszy sposób na weekend na sukces planowania posiłków
  • Zadaj sobie te 5 pytań przed rozpoczęciem planowania posiłków
  • 5 Strategii do zbierania przepisów na tydzień planowania posiłków

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Poniedziałek: Pan Sliders Pan i Slots Tater

Można bezpiecznie powiedzieć, że moja rodzina ma obsesję na punkcie tych suwaków pan Cubano. Prawdopodobnie jemy raz w miesiącu, zmieniając chleb w oparciu o to, co jest dostępne w sklepie spożywczym. Pieczeń wieprzowa pochodzi albo z pieczonej schabu, albo z wieprzowiny z powolnej kuchenki. W tym tygodniu jest to pierwszy, pozostały po niedzielnym obiedzie.

(Źródło zdjęcia: Todd Coleman)

Wtorek: Jednoręki serowy wołowina i makaron

Hamburger Helper był podstawą zarówno naszego dzieciństwa, a ten przepis zawsze prowadzi nas z powrotem. Połączymy to z prostą sałatką rzymską z kwaśnym winegretem, aby zrównoważyć talerz.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Środa: 30-minutowy kurczak Posole

Mój mąż najpierw miał posolę, kiedy zrobiłem to dla niego, podczas gdy on był chory podczas naszego pierwszego randkowego miesiąca. To prawdopodobnie jego druga najbardziej pożądana kolacja po klasycznych cheeseburgerach. Jest to szybka wersja na tydzień, który może gotować bez przepisu siedem lat później.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Czwartek: Łatwe porcje i pieczarki z balsamicznego garnka

Kilku redaktorów Kitchna już wypróbowało ten przepis, by zachwycać się recenzjami. Nasz 5-latek poprosił o “stek” na kolację w tym tygodniu, a ten przepis daje nam wszystko, czego chcemy. Serwujemy to z pieczonymi słodkimi ziemniakami lub parowanymi brokułami na boku.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Piątek: dostawa pizzy z sałatką z Jersey

Nasza piątkowa tradycja pizzy obejmuje możliwość zamówienia pizzy, gdy tydzień jest zajęty lub nie ma resztek do wyrzucenia na domowe ciasto. Zakochaliśmy się w sałatce z Jersey podczas testowania jej na miejscu; to idealny akompaniament do zjedzenia pizzy