Prawdopodobnie złapiemy trochę za to, że to mówimy, ale uważamy, że nieskończenie łatwiej jest sparować jedzenie z piwem niż z winem. Pomiędzy palonymi słodem i chmielem ziołowym, browary rzemieślnicze mają tak wiele niuansów smakowych, że wydaje się, że muszą być coś tam możesz dopasować się do obiadu. Oto, od czego zacząć!

Pierwszą zasadą parowania piwa i jedzenia jest to, że wszystko idzie. Poważnie! Jeśli masz ochotę na mocniejszego, ale chcesz też przyrządzić trochę ryb, nie ma reguł, które mówią, że nie możesz tego zrobić. Przez te wszystkie lata picia piwa nie spotkałem się z parą nie zrobił praca. Niektóre pary są lepsze od innych, aby się upewnić, ale twój gust jest ostatecznym sędzią.

Ogólnie rzecz biorąc, pomyśl o powiązaniu intensywności piwa z intensywnością jedzenia – lżejszymi piwami, takimi jak blady ales i pilznerzy z przystawkami i sałatkami; cięższe piwa jak steki z obfitymi, bogatymi głównymi posiłkami. Pomyśl o głównych smakach piwa (słodowym, chmielowym, orzechowym, cytrusowym, owocowym itp.) I połącz je z głównymi smakami w twoim posiłku (pieczonym, pikantnym, pikantnym, maślanym, słodkim itp.).

Jeśli masz problemy, klasyczne style piwa z danego regionu lub kraju zawsze można połączyć z klasycznymi potrawami z tego samego kraju. Na przykład, lager dobrze radzi sobie z obfitymi niemieckimi potrawami, takimi jak kiełbaski i kapusta. Brytyjskie steki doskonale pasują do wszelkich dań pubowych. A belgijskie piwa poradzą sobie prawie z wszystkim!

Istnieją pewne produkty, które działają szczególnie dobrze w niektórych popularnych typach piwa:

Pale Ales – Sałatki, lekkie przekąski, ryby i owoce morza

India Pale Ales (IPA) – IPA mogą sprostać nieco większemu bogactwu i smakowi. Można je dobrze komponować z takimi przedmiotami jak wieprzowina, pizza i smażony kurczak, a także lżejsze sałatki i dania z owoców morza. A jeśli lubisz upał, spróbuj IPA z pikantnym jedzeniem – hoppiness naprawdę pompuje iloraz przyprawy!

Hefeweizens and Wheat Beers – Potrawy z owoców, sałatki obiadowe, sałatki zbożowe i desery wykonane z ciepłych przypraw (goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej).

Amber Ales – Bursztyny to dobre średnie piwo i pasują do wszystkiego: hamburgery, grillowany ser, pieczony kurczak, zupy i gulasze

Stouty i portierzy – Barbecue, gulasze, duszone potrawy – naprawdę jakaś mięsna potrawa. Również bogate desery o smaku czekoladowym i espresso.

Jakie są twoje ulubione pary piwa i jedzenia?

Związane z: Etykietowanie piwa: co znaczy “imperialny”?

(Pierwotnie opublikowano 20 kwietnia 2010 r.)

(Zdj .: członek Flickr James Cridland na licencji Creative Commons)