Szukasz słodkiego, staroświeckiego sposobu na wzniesienie toastu w tym roku? Czemu nie zrobić tego stylu lat 30., z tym oldschoolowym koktajlem, który był wściekłością wśród wszystkich stylowych dam dnia? (A jeśli przewiniesz w dół, jest też trochę muzycznej uczty, którą Louis Armstrong przedstawił jako łowcę).

Ostatnio zainspirowałam się do wymieszania koktajlu Pink Lady po obejrzeniu eleganckiej – i sporadycznie niewidzialnej – Constance Bennett popijając jedną z tych wspaniałych klasycznych komedii, Cylinder (1937). Podczas wizyty u dżentelmena, który nie ma wstępu do jego pokoju hotelowego (hej, wszystko jest na topie – ona jest duchem), Constance daje podejrzanemu detektywowi dom biegać za swoje pieniądze między papierosami i napojami.

Pieniste, różowe i sassy mieszanina kwaśnego i słodkiego, ten gin na głowie zawiera dwa składniki, które były modne w przepisach koktajlowych z lat 30. XX wieku: białka jaj i grenadyna. Ulubiona przez stylowe kobiety w nocnych klubach, możesz nawet powiedzieć, że Różowa Dama była kosmopolitą swoich czasów.

Od tego czasu ten rumiany napój stał się czymś złym rapem. Przerzucony zarówno przez mężczyzn jak i kobiety (może to jej marne imię?), Nasza Pani wypadła z mody w drugiej połowie XX wieku i nigdy nie znalazła jej kroku.

Ale mówię, że zwróciliśmy jej uwagę na Walentynki. To naprawdę tylko kwestia znalezienia właściwego przepisu. Oto pięknie zbalansowana wersja z wyciskaniem soku z cytryny i ciepłym pocałunkiem, aby dać naszej dziewczynie dodatkowy seksowny zamek:

Różowa Dama (przyjęty z Vintage Spirits i zapomniane koktajle autor: Ted Haigh)

robi jeden koktajl

1 1/2 uncji ginu
1/2 uncji applejack lub brandy jabłkowa
1/2 uncji świeżo wyciśniętego soku z cytryny
1 białko jaj *
2 liberalne kreski syrop grenadyny (w przybliżeniu 1/4 uncji w całości)
Opcjonalne dodatki: wiśnia Maraschino

Umieść wszystkie składniki w shakerze koktajlowym z lodem. Potrząsaj energicznie przez około 30 sekund i odcedź do kieliszka koktajlowego. Udekorować wiśnią maraschino.

*Jeśli białko cię rozwścieczy, możesz zostawić to, ale zachęcam cię do tego, żebyś wpadł na pomysł. Jajo nie wpływa na smak napoju, ale nadaje mu luksusową piankowatą teksturę beza. (Tutaj możesz przeczytać więcej o białych koktajlach z jajek).

Chwila, jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym ci pokazać, gdy jesteś w romantycznym klimacie z lat trzydziestych: To słodkie 1938 Valentine od Louisa Armstronga.

Dobrze, “to wszystko, co jest, już nie ma”. (Chyba że chciałbyś wpaść do kuchni Louisa.) Mam nadzieję, że masz cudowne Walentynki, jednak wybierasz toast.

Nora Maynard jest długoletnim domowym miksologiem i okazjonalnym instruktorem w Astor Center w Nowym Jorku. Jest współautorką The Business of Food: Encyclopedia of Food and Drink Industries i jest odbiorcą American Egg Board Fellowship w kulinarnej pisarstwie w kolonii pisarzy w Dairy Hollow. Wcześniej zajmowała się jedzeniem i piciem w filmie w The Kitchn w jej cotygodniowej kolumnie The Celluloid Pantry.

Związane z: Bukiet 12 koktajli walentynkowych

(Zdjęcia: Nora Maynard)