Owies! Są potęgą żywienia i niesamowicie smacznym dobrem śniadaniowym. Oto pięć sposobów na zdrowe, przepyszne, orzechowe owies – i żadna z nich nie zawiera papki.

Płatki owsiane, spłaszczone pod dużym naciskiem, po lewej stronie. Owies cięty (lub irlandzki) po prawej stronie. Są to cała kaszka owsa, posiekana na kawałki.

Tak bardzo uwielbiamy owies! Oto niektóre z naszych ulubionych sposobów jedzenia owsa. Co z Tobą? Jakie są twoje ulubione odżywcze sposoby na płatki owsiane?

  1. Cięcie stalowe! – Naprawdę, jedyny sposób na zjedzenie owsa na śniadanie. Nie spłaszczony, stalowy kromka owsa moczona przez noc w gorącej wodzie i gotowana rano w perłowych, żujących się ziarnach kompletnej nirwany pełnoziarnistej. Oto jak ugotować owsiane płatki owsiane. Spróbuj także w powolnym piekarniku. A oto przepis na pikantne płatki owsiane z gorgonzolą.
  2. Surowy, jak muesli – Musli (prawdziwe muesli, a nie rodzaj pudełkowy) to tylko płatki owsiane moczone w mleku przez całą noc. Naprawdę pożywne i smaczne, i nie wymaga pracy. O ile nie policzycie mleka jako pracy, w takim przypadku nie możemy wam pomóc.
  3. W DIY błyskawiczne płatki owsiane – Stwórz własne błyskawiczne płatki owsiane i przestań kupować słodycze ze sklepu. Oto jak zrobić domowe płatki owsiane błyskawiczne do przechowywania w szufladzie biurka.
  4. Jak chleb – Chleb owsiany jest pożywny, cudownie dobry jak tost, a po prostu jest wszechstronnie dobry. Oto łatwy przepis na chleb z płatków owsianych. Spróbuj również tego szybkiego chleba z jagodami.
  5. W pliku cookie – Tak, po prostu musiałem wkraść się w te ciasteczka z potworami z mąki owsianej, pełne masła orzechowego i kawałków czekolady. Trzeba czasem nagradzać się za zdrowe odżywianie, prawda?

Oto kilka dodatkowych wskazówek i zasobów dotyczących owsa.

• Dobre pytanie: niezawodny przepis na płatki owsiane?
• Śniadanie na obiad: Owies o krojeniu ze stali, kokosowym, cynamonowym i pekan
• Make-Ahead Breakfast Recipe Review: Owsianka Clafoutis
• Co na śniadanie? Irlandzka owsianka
• Weeknight Przepis: Cukier Oatmeal-Brown Sugar Baked

(Zdjęcia: Faith Durand)