W tym miesiącu będziemy przedstawiać zdrową, zdrową żywność każdego ranka i zapewniamy sobie dobrze zaokrąglone spojrzenie na jej znalezienie, używanie i spożywanie. Jest to część połowy Food of Fallout Social Workout; łączą jedzenie z ćwiczeniem każdego dnia, jako jedno ze swoich Wrażeń.

Buraki! Czy je kochasz? Czy ich nienawidzisz? Tak czy inaczej, uważamy, że powinieneś je jeść. Buraki są jednym ze skarbów świata warzyw, a ty nie powinieneś pozwolić, żeby te puszkowane galaretki z buraków cię zniechęciły. Oto pięć przepysznych sposobów na zjedzenie świeżych i kolorowych buraków.

Buraki Chioggia, w środku pasiaste czerwone i białe.

Buraki są okrągłymi, twardymi, czerwonymi kulkami warzyw, które rosną pod ziemią, a wszystkie są mokre i pokryte plamami brudu. Smakują trochę jak brud – ale w najprzyjemniejszy sposób: słodki, łagodny i ziemisty jak wilgoć ogrodu po burzy. Ta ziemska słodycz jest pyszna w połączeniu z ostrymi smakami, takimi jak cytryna czy kozi ser.

Aby zjeść buraka, musisz najpierw pozbyć się cienkiej jak papier skóry. Możesz ją oderwać, gdy jest surowa (palcami poplamione są plamy, buraki plamią wszystko, nawet twoje wnętrzności). Albo możesz upiec buraki delikatnie, aż będą soczyście miękkie, a następnie przetrzyj je ręcznikiem papierowym.

Oto pięć naszych ulubionych sposobów jedzenia buraków.

  1. Surowy! – Tak, buraki są całkiem dobre na surowo. Pokrój je i podawaj z odrobiną chilli i cytryny. Pyszne.
  2. Prażone z kozim serem. – Klasyczny, wszechczasowy ulubiony preparat. Pieczemy buraki, aż będą delikatne i soczyste, a następnie zjemy je z ostrą zieleniną i pikantnym kozim serem. Dodaj trochę orzechów laskowych i jesteś w niebie.
  3. W sałatce. – Buraki stanowią dobre uzupełnienie innych zupek sałatkowych. Spróbuj podrzucić je z jęczmieniem i fetą w sałatce z ziaren, lub z cebulą i kremem chrzanowym w eleganckiej sałatce z kolacją.
  4. Konserwowy! – Marynowane buraki są po prostu cudowne. Pokrojony ocet i słodycz uzupełniają ziemskie buraki. Wypróbuj szybką porcję lodówek z buraków.
  5. Jako deser. – Buraki i ich dymna, ziemista słodycz stanowią sekretny składnik w niektórych bajecznych deserach, takich jak nasze aksamitne buraki i ciasto kakaowe, oraz jaskrawo czerwone buraki Thomasa Kellera.

I dla odniesienia, kilka dodatkowych wskazówek i wskazówek.

• Jak palić i obierać buraki
• Burlap kapuściany
• Sezonowe inspiracje: surowe buraki
• Barszcz
• Sezonowe Spotlight: Buraki

Jaki jest twój ulubiony sposób jedzenia buraków?

(Zdjęcia: Faith Durand)