10-minutowa happy hour może być tak prosta lub tak wyrafinowana, jak tylko chcesz. Dla mnie najszybszym i najsmaczniejszym sposobem na czerpanie radości z happy hour jest używanie tego, co mam pod ręką – nie szukanie czegoś, czego nie mam. W tym tygodniu na wyciągnięcie ręki były jagody i lawenda, co zaowocowało wspaniałym dzbanem idealnie nadającym się na główną imprezę weekendową, a dość imponująca happy hour wymagająca niewielkiego wysiłku.

Blueberry Lavender Vodka Spritzer: Obejrzyj wideo

Rosnąca lawenda była jedną z moich mniej wyczerpujących wypraw w ogrodnictwo. Po posadzeniu zdawało się, że nie wymaga uwagi, rośnie równomiernie i wypełnia powietrze dekadenckim aromatem. Ale teraz, kiedy kwitło, nadszedł czas, by go przyciąć. Każdego roku, zwykle w czerwcu lub lipcu, kiedy przycinasz lawendę, powinieneś ją przyciąć z powrotem do około dwóch cali nad twardym drewnem (to drzewiasto wyglądające pędy wyrastające z ziemi).

Zebrana lawenda jest niesamowita we wszelkiego rodzaju domowych smakołykach, od mydła po lody i oczywiście koktajle..

Lato to najlepsza pora jagodowa, więc wydawało się, że wystarczy zmieszać te dwa składniki w pięknym prostym syropie. Możesz również zamrażać biszkopt i używać zamrożonych jagód jako kostek lodu lub wkładać je do wody w pojemnikach na lód i mieć kostki lodu z jagodami, aby ten dzban był jeszcze bardziej zachęcający..

Zaoszczędź kilka lawendowych gałązek do dekoracji, a Twoje napoje będą wyglądały i pachniały niesamowicie. Zaproś przyjaciół i wznieś toast za najnowszą gorącą falę z lodowatym kieliszkiem tego spritowego, orzeźwiającego letniego łyka.


Jagoda Lavender Wódka Spritzer

Sprawia, że ​​dzbanek 32 uncji

 • 1 Puchar

  jagody, do kostek lodu

 • 2 kubki

  wódka

 • 3/4 Puchar

  syrop jagodowy prosty syrop (przepis poniżej)

 • 4 uncje

  sok limonkowy

 • Woda sodowa

 • Świeża lawenda do dekoracji

 • Dla syropu z lawendy prostej:
 • 1 Puchar

  woda

 • 1 Puchar

  cukier

 • 1 Puchar

  jagody

 • 4

  gałązki lawendy (lub 1 1/2 łyżeczki suszonych lawendowych pączków)

Dla syropu z lawendy prostej:

Połącz pierwsze trzy składniki w rondelku i doprowadzaj do wrzenia mieszając, aby rozpuścić cukier. Zmniejszyć ogień do niskiej temperatury i dodać 4 gałązki lawendy (lub 1 1/2 łyżeczki suszonej lawendy) i pozostać na małym ogniu przez 10 minut.

Przecedzić, naciskając jagody, aby uzyskać cały ich sok.

W przypadku spritzera z lawendą z jagodami:

Podzielić borówkę między dwie tace na kostki lodu i wypełnić wodą. Zablokuj całkowicie lub rozłóż je równomiernie na tacy papieru i zamroź, aż stanie się stały.

W szklanym dzbanku połącz wódkę, prosty syrop, sok z limonki i wodę sodową. Dodaj kostki lodu. Dodaj pozostałe kostki lodu do szklanek. Wlać mieszaninę na wierzch i podawać gałązką lawendy.

(Zdjęcia: Maureen Petrosky)