(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Grillowanie jest zawsze fajnym sposobem gotowania na świeżym powietrzu i dodawania do smaku dymnego smaku, ale nie musisz rozpalać ogniska podczas posiłków. W rzeczywistości, jednym z moich ulubionych sposobów korzystania z grilla jest happy hour – niektóre grillowane krewetki zanurzone w sosie koktajlowym, pocięte plasterki kiełbasy, które skubią pikantną musztardę, i – niespodzianka! – grillowane owoce cytrusowe do koktajli.

Po co jeść grillowanie owoców cytrusowych? Grillowanie dodaje subtelnego, dymnego smaku i sprawia, że ​​owoce są wyjątkowo soczyste. Plus, plasterki cytryny i limonki wyglądają po prostu wspaniale dzięki ich żywym kolorom i grillowym znaczkom.

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Grillowanie cytrusów na drinki jest tak proste jak się wydaje – pokrój limonki, cytryny lub pomarańcze na plasterki lub kliny, a następnie wrzuć je na gorący grill, aż pojawią się grille z obu stron. Lubię wziąć dodatkowy krok zanurzenia cytrusów w odrobinie cukru przed grillowaniem, aby dodać trochę karmelowego smaku, ale ten krok jest całkowicie opcjonalny.

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Gdy owoce cytrusowe zetną się z grilla, pozwolę im trochę ochłodzić i soku, zmiażdżyć lub użyć jako dodatek do drinków. Lubię grillować cytrusy na sangrię, mojito i caipirinhę, ale dobrze by było też w wysokim, lodowatym kieliszku lemoniady lub mrożonej herbacie.

I nie bój się rozgałęziać i grillować innych owoców. Grilowane owoce ananasa lub pestkowe są również fajne w użyciu w koktajlach!

Wskazówka bonusowa! Weź grillowane cytryny poza koktajle – wyciśnij je na grillowane owoce morza lub dodaj klina do szaszłyków z owoców morza przed grillowaniem!

5 przepisów na spróbowanie z grillowanymi owocami cytrusowymi

  • Sparkling Rosemary Limeade
  • Pikantna Lemoniada z Ginger
  • Limoncello Gin Cocktail
  • Peruco Pisco Punch
  • Pimp’s Cup