(Image credit: What’s Gaby Cooking)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Kto nie lubi przepisu, który jest łatwy do zrobienia i łatwy w oczy? Najbardziej pracochłonną częścią tej wspaniałej letniej sałatki jest przygotowanie vinaigrette, ale autorka przepisu, Gaby Dalkin, ma wskazówki do zmiany gry: “Robię vinaigrette co tydzień i po prostu trzymam go pod ręką, dodajemy do łodzi ładunek pomidorów i najlepszy ser na ziemi … burrata. ”

Coś mi mówi, że to danie pojawi się na moim wielkim rodzinnym grillu w ten weekend – po prostu muszę najpierw zrobić vatigrette.

Aby upewnić się, że Twoja sałatka jest jak najsmaczniejsza (i smaczna), zalecamy inwestowanie w pomidorki z pomidorów. Są w kolorach tęczy i pół-wygrawerowanych kształtach i rozmiarach i są zwykle super soczyste. Znajdziesz je całe lato na rynku rolników i niektórych sklepach spożywczych. I tak, warto płacić nieco wyższe ceny – zwłaszcza, że ​​są głównym składnikiem tej sałatki.

Ponieważ Gaby sugeruje wytwarzanie winegretów przed i w dużych ilościach, oto jak: połączyć czosnek, szalotkę, suszone oregano, pietruszkę, czarny pieprz, sól koszerną, ocet winny i posiekany parmezan w maszynce. Zawiruj razem, a następnie napuść w filiżance oliwy z oliwek, aż opatrunek się zbliży. Przechowuj go w hermetycznym pojemniku w lodówce, a będziesz gotowy do pracy, gdy tylko pojawi się ochota na sałatkę.

Pokrój większe pomidory na bardziej kunsztowne kliny i zrzuć mniejsze pamiątki z wiśni. Umieść je w dużej misce razem z dużymi kawałkami burrata sera i dopraw solą i pieprzem i podrzuć z tak przygotowanym winegretem. Pozwól sałatce odpocząć przez 20 minut, aby pomidory i ser mogły wchłonąć wszystkie smaki, a na wierzchu świeże zioła do prezentacji. Wkrótce będziesz napadać na podobne insta i IRL.

→ Zdobądź przepis: marynowana sałatka z pomidorów i burrata z What’s Gaby Cooking

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Więcej smacznych przepisów na pomidory od Kitchn

  • Southern Pie pomidora
  • Tomato Tarte Tatin
  • Dwudniowy sos z pomidorami