(Image credit: Cafe Delites)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Wymień coś, czego nie może zrobić grzyb portobello. Możesz je grillować, piec, smażyć, zamieniać na hamburgery, wrzucać do warzywnych bułeczek, zamieniać w mini pizze – lista jest długa. Tutaj, w Kitchn, posunęliśmy się nawet tak daleko, że nazwaliśmy je “stekem wegetariańskiego świata”.

Są gęste, mięsiste, wchłaniają jakikolwiek rodzaj marynaty i doskonale kojarzą wszystko, co wybierzesz, aby je wypełnić. Te szopki idą na odległość. Te nadziewane capresem, czosnkowe masło portobello z Cafe Delites krąży przed plecakiem.

Najważniejszy krok w tym przepisie ma miejsce przed rozpoczęciem gotowania. Użyj papierowych ręczników, aby grzyby były jak najbliżej kości (w przeciwnym razie podczas gotowania wydzielają zbyt dużo płynów). Autorka przepisu, Karina, sugeruje lekkie przyciśnięcie każdego grzyba ręcznikiem papierowym, aby delikatnie wycisnąć płyn w środku, i następnie mycie czapek masłem czosnkowym.

Połóż grzyby na spodeczku na blasze do pieczenia i napełnij je małymi kawałkami świeżej mozzarelli i cienko pokrojonymi pomidorami cherry. Podczas grillowania lub pieczenia, aby uzyskać ser przyjemny i melodyjny, przygotuj glazurę balsamiczną. Połącz brązowy cukier z octem balsamicznym w rondlu, aż uzyskasz grubszą konsystencję. (Możesz także pominąć ten krok i użyć kupowanej w sklepie glazury balsamicznej, jeśli wolisz.)

Posyp glazurę nad ugotowanymi, nadziewanymi grzybami i posmaruj cienką plasterkami świeżej bazylii, by zaskoczyć i zaspokoić klasyczną odmianę caprese.

→ Zdobądź przepis: Caprese nadziewane masłem czosnkowym Portobellos od Cafe Delites

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Więcej przepysznych przepisów na grzyby z Kitchn

  • Arkusz Pan Pieczone Pomidory i Grzyby
  • Kremowy kurczak z parmezanu
  • Mięsisty Lasagna Grzyby