Czasami kupujemy składniki według objętości, czasami przez liczbę przedmiotów, a czasami wagowo. Kiedy chcesz podnieść jabłka wagowo, warto mieć na uwadze numer, aby zacząć. Ta sama umiejętność okazuje się jeszcze bardziej przydatna, gdy skala nie jest przydatna.

(Źródło zdjęcia: Samantha Bolton)

Wykształć swoje oko: 1 funt jabłek

Jeden funt jabłek to około trzech średniej wielkości jabłka (o wielkości kulki tenisowej). Powinieneś być w stanie trzymać jabłko wygodnie w dłoni.

Stąd łatwo jest skalować w zależności od potrzeb. Jeśli przepis wymaga trzech funtów jabłek, możesz kupić 10 jabłek i mieć pewność, że będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz. Jest to również pomocne przy podejmowaniu decyzji o kupowaniu luźnych jabłek lub workowanych jabłek. Jeśli wielkość jabłek jest dla ciebie czynnikiem, masz punkt wyjścia trzech średnich jabłek równych jednemu funtowi do zbudowania.

Educate Your Eye

Nasze oczy są jednym z naszych najlepszych i najbardziej przydatnych narzędzi w kuchni. Mogą nam pomóc zmierzyć wszystko, od ciężaru warzyw po mięsność. Educate Your Eye to seria o The Kitchn, która uczy, co trzeba wiedzieć, aby używać oczu do inteligentnego gotowania zarówno w kuchni, jak i poza nią.