Jak ugotować pierś kurczaka z mrożonego

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Jestem kimś, kto dużo waha się przy kolacji. Podczas gdy plan posiłku na tydzień, staram się utrzymać te posiłki elastyczne, aby pozwolić na mój ciągle zmieniający się nastrój i harmonogram. Więc chociaż mógłbym proklamować czwartek na noc kurczaka, jeśli z jakiegoś powodu we wtorek poczuje się lepszą nocą, wymieniam rzeczy bez pocenia się. Ale to oznacza, że ​​będę musiał rozmrozić wspomnianego kurczaka wcześniej, niż myślałem.

Ile to trwa? To zależy od metody. Na szczęście, czy jest dużo wolnego czasu, czy tylko kilka godzin, mam opcje.

Rozmrażanie w lodówce

Idealny sposób na rozmrożenie mrożonego kurczaka jest w lodówce, ponieważ dzięki temu mięso wolno rozmraża się, dzięki czemu ma czas na ponowne wchłonięcie kryształków lodu powstałych między włóknami, co nadaje mu lepszą konsystencję po ugotowaniu..

Co ważniejsze, ta metoda zapobiega ryzyku wejścia kurczaka w strefę zagrożenia temperaturowego (41 ° F do 135 ° F), gdzie bakterie mogą szybko rosnąć. Ta metoda wymaga jednak foresightu, ponieważ to zajmie 24 godziny aby kurczak był całkowicie rozmrożony i gotowy do gotowania.

Jak gotować złote, soczyste piersi z kurczaka w piecu

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Rozmrażanie w zimnej wodzie

Jeśli wczoraj w nocy zapomniałeś przenieść zamrożonego kurczaka do lodówki, a wciąż masz nadzieję, że uda ci się go ugotować, wciąż jest nadzieja. Drugą najlepszą opcją jest umieszczenie zamrożonego mięsa w wielokrotnie zamykanej plastikowej torbie, jeśli jeszcze jej nie ma, i zanurzenie jej w dużej misce lub garnku zimnej wody.

Zmieniaj wodę co 20 do 30 minut, aby zachować chłód podczas rozmrażania kurczaka – zapobiegnie to ryzyku przedostania się mięsa do strefy zagrożenia, o której wspomniałem powyżej. Ta metoda może zająć dowolne miejsce między jedną i trzy godziny, w zależności od wielkości i grubości kurczaka.

Czytaj więcej: Najlepszy sposób na szybkie i bezpieczne rozmrażanie mrożonego mięsa

Jak gotować pierś z kurczaka w Instant Pot

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Zawsze jest Instant Pot

Co więc zrobić, jeśli zapomniałeś rozmrozić swojego kurczaka przez noc i nie masz wolnych godzin na rozmrożenie go w zimnej wodzie? Zanim wezwiesz na wynos, wiedz, że Instant Pot może uratować dzień. Tak, możesz gotować kurczaka z mrożonego w Instant Pot!

Ugotuj w ten sam sposób, w jaki gotujesz rozmrożone mięso – po prostu odczekaj dodatkowe dwie do pięciu minut, aby zamrożone mięso osiągnęło temperaturę. Czas gotowania pod ciśnieniem nie zmienia się, ale wydłuża to czas, w którym garnek osiąga ciśnienie do około 15 minut zamiast 10.

Czytaj więcej: Jak gotować pierś z kurczaka w Instant Pot