(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Owsianka jest zdrowa, niedroga i tak wszechstronna, jak to tylko możliwe. To satysfakcjonujące poranne śniadanie, które wypełnia się, nie będąc zbyt ciężkim. Uwielbiamy płatki owsiane, ponieważ możesz zrobić dużą porcję, ale dostosuj każdą miskę do swojego nastroju lub spiżarni: brązowy cukier i cynamon na chłodne zimowe dni, soczyste owoce pestkowe latem, a nawet ser i jajko w miękkiej przystani na pikantny akcent.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o płatkach owsianych, od różnych odmian, po wskazówki i techniki, które pomogą Ci przenieść grę owsianą na zupełnie nowy poziom. Teraz nie masz żadnej wymówki, aby nie przynosić owsianki z powrotem do stołu śniadaniowego.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Jakie są różne rodzaje płatków owsianych?

Płatki owsiane są wytwarzane z kaszy owsianej (lub jagód z ziaren), które są opiekane, aby zapewnić ich stabilność. Sekcja płatków owsianych w sklepie może wydawać się nieco przytłaczająca, ale różnice w odmianach naprawdę sprowadzają się do sposobu przetwarzania owsa. Zasadniczo im cieńsze są płatki owsiane, tym szybciej gotują i im miększa jest konsystencja gotowanej owsianki.

 1. Owies o kroju stalowym: Groats dzieli się na kilka kawałków, które są czasami nazywane również owsem irlandzkim; najdłużej gotuje.
 2. Staroświecki i zwijany owies: Kasze, które są parowane, walcowane, a następnie suszone.
 3. Owies szybkiego gotowania: Kasze są cieńsze niż staroświeckie owies, dzięki czemu szybciej się gotują.
 4. Owies błyskawiczny: Groats przetoczył się po najcieńszej, więc gotowali najszybciej; najdelikatniejsza tekstura.

Czytaj więcej: Co za różnica? Stalowe, walcowane i szybkie owsa

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Najlepsze wskazówki do gotowania Wspaniałe płatki owsiane

To, jak lubisz swoje płatki owsiane, może być dość subiektywne: niektóre z nich są bardzo kremowe, podczas gdy inne, takie jak owies, nadal zachowują odrobinę gryza. Bez względu na to, jak lubisz swoją owsiankę, oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twoja owsianka będzie jeszcze smaczniejsza – najpierw spróbuj wznieść toast za owies, aby uzyskać wyjątkowo głęboki smak, użyj mieszanki pokrojonego w stal i kręconego owsa, aby uzyskać wspaniałą teksturę i pamiętaj, aby oprzeć się pokusie mieszać, podczas gdy płatki owsiane gotują, więc nie stają się mączne.

Zdobądź gotowanie

 • Nienawiść Mushy Oatmeal? Wypróbuj tę łatwą końcówkę, aby uzyskać idealną teksturę za każdym razem
 • Tosty z owsa są sekretem tworzenia najlepszych płatków owsianych ze stali
 • 3 wskazówki, które pomogą Ci zrobić doskonałe płatki owsiane

Jak gotować owies owsiany w 30 minut

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Przyspieszaj owsiane płatki stalowe

Ponieważ owsy poddane obróbce stalowej przechodzą minimalne przetwarzanie, najdłużej je gotują. Przyspiesz proces, uruchamiając płatki owsiane poprzedniego wieczora, lub wypróbuj naszą metodę produkcji owsa pokrojonego w stal w zaledwie 30 minut!

Naucz się jak

 • Jak zrobić kremową masę owsianą o przekroju stalowym
 • Jak gotować owies owsiany w 30 minut

(Image credit: Kimberly Hasselbrink / The Year in Food)

Podbij swój poranek z Make-Ahead Oatmeal

Owsianka to doskonałe śniadanie na wynos; zrobienie dużej partii nie wymaga dużo więcej wysiłku i czasu niż jedna porcja, a ty możesz zrobić jedną partię na początku tygodnia i zjeść ją przez kilka dni.

Aby uzyskać najwyższą wygodę, ułóż płatki owsiane w pojedynczych porcjach w słoikach lub ułóż własne aromatyzowane płatki owsiane błyskawiczne, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamrażanie gotowanej mąki owsianej to świetny sposób na przedłużenie jej trwałości. Możesz nawet zamrozić ją w jednej porcji, którą podgrzejesz i zjesz w razie potrzeby.

Zdobądź przepis

 • Mrożone płatki owsiane jednokomorowe z migdałami i suszonymi wiśniami
 • Jak zrobić płatki owsiane ze stali w słoikach: jeden tydzień śniadania w 5 minut
 • Jak zrobić własne ożywcze płatki owsiane

Przepis: Pieczona Dyniowa Stalowa Cięte Płatki owsiane

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

4 Więcej (Non-Stovetop) Metody dla płatków owsianych

Nie chcesz włączyć kuchenki i stać tam, mieszając garnek owsianki rano? Nie ma problemu! Pyszne płatki owsiane można przygotować w piekarniku, na wolnym ogniu lub na ryżu. Albo daj oryginalną, nie gotującą się miskę owsianą, muesli, wir – wszystko, co musisz zrobić, to moczyć owies, suszone owoce i orzechy przez noc.

Zdobądź przepis

 • Overnight Owsianka z morelami i maślanką
 • Pieczona Dyniowa Stalowa Cięte Płatki owsiane
 • Dlaczego Oatmeal w kuchence ryżowej jest niesamowita
 • Dlaczego powinieneś kochać musli tak samo, jak kochasz Granola

Przepis: Mocha Crunch Stalowe płatki owsiane

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

O smaku płatków owsianych

Brązowy cukier, suszone owoce i orzechy są niezbędnymi dodatkami owsianymi, ale jest tam wiele innych fajnych opcji. Spróbuj pieczonych owoców, espresso w proszku, kawałków czekolady lub nasion chia, aby śniadanie było dużo ciekawsze i przyjemniejsze.

Zainspirować się

 • Mocha Crunch Stalowe płatki owsiane
 • Owies ze skórki owsianej z jabłkami i cheddarem
 • Make Deluxe Oatmeal: 10 niesamowitych mieszanek
 • Quick Fall Płatki owsiane: pieczone owoce

Pikantne płatki owsiane

Pamiętaj, że owsianka nie jest z natury słodkim daniem. Pomyśl o tym jak o pikantnej owsiance i wszystkich dodatkach, które mogą się na niej znaleźć: serze, bekonie, miękko ugotowanych jajach, a nawet skropić sosem sojowym i Sriracha, by rozbić słodką monotonię na śniadanie.

Ucz się więcej

 • Przemyślenie owsiane: 7 porcji słonego chleba
 • Pikantne płatki owsiane: Gorgonzola, Orzech i winogron

(Image credit: McCann’s)

Ostatnia wskazówka

Jedna ostatnia wskazówka: Jeśli kochasz pokrojony w stal owsiankę i puszki, do których je przywieźli, zachowaj je i wykorzystaj jako zabawne miejsce do przechowywania w domu!

Czytaj więcej: 6 sposobów na ponowne użycie puszek po płatkach owsianych