Nałożenie smaku na śmietanę lub całe mleko jest jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie nieco dodatkowego posmaku w ciastku, budyniu lub jakimkolwiek innym deserze, który wykorzystuje nawet małą mleczarnię. Chcesz poczuć cynamon w swoich babeczkach? Albo lawenda w twoim crème brûlée? Oto jak!

Ekstrakty i suche przyprawy można oczywiście również stosować do dodawania smaku, ale mleczarstwo ma kilka innych zalet. Dairy bardzo dobrze smakuje, sprawiając, że są one bardziej gładkie i subtelniejsze. To świetnie, jeśli nie chcesz, aby smak wydał się zbyt mocno. Krem również całkowicie miesza się z suchymi składnikami, które równomiernie rozprowadzają smak do każdej miękiszu.

Aby zaparzyć śmietankę lub mleko, połącz nabiał i składnik smakowy na patelni i podgrzej mleko. Jak tylko zauważysz, że bąbelki zaczynają spieniać się na górze, wyłącz grzanie i pozwól kremowi usiąść, aż ostygnie do temperatury pokojowej. Następnie odcedź ciała stałe i kontynuuj używanie kremu w swoim przepisie.

Jeśli smak nie jest tak silny, jak chcesz, możesz ponownie podgrzać mleko i ponownie zaparzyć je świeżymi składnikami. Tak długo, jak długo nie zaczniesz go długo gotować lub przypalać, mleczko może zostać podgrzane kilka razy, zanim zacznie smakować..

Niemal wszystko można wykorzystać do zaparzenia mleka! Każde zioło lub przyprawa, świeże lub suszone, działa bardzo dobrze. Użyj całej przyprawy, jak to tylko możliwe, takich jak całe laski cynamonu, całe strąki kardamonu lub cały anyż. Możesz również naparzać kawę lub herbatę w swoim kredensie, imbiru, wanilii, trawy cytrynowej – do diabła, nawet papryczki chili, jeśli chcesz!

Spróbuj!

Związane z: Zdecydowanie wypróbuj to! Herbata Podawana Gorąca Czekolada

(Zdjęcie: Faith Durand)