Ta historia ma dać dużo kredytu dla Costco. Costco też na to zasługuje, ale ja też chcę dać trochę kredytu Instant Pot. O czym ja mówię? Och, po prostu idealnie delikatne, aromatyczne żeberka zakupione w ulubionym sklepie Kitchna i przygotowane w ulubionym urządzeniu Kitchna.

(Image credit: Ghazalle Badiozamani | Kitchn)

Widzicie, niedawno odkryłem, że zamiast mojej raz w roku, specjalnej okazji na grillowane żeberka, mogłem regularnie i łatwo tworzyć duże partie żeber w moim Instant Pot – i to zmieniło całą moją letnią grę żebra. Okazuje się, że elektryczna kuchenka ciśnieniowa może zmienić nieobrobione żeberka wieprzowe w delikatne mięso w mniej niż godzinę.

Zdobądź sprzęt: Instant Pot Duo, od 80 $

Co ma z tym wspólnego Costco? Czytaj dalej.

(Image credit: Ghazalle Badiozamani | Kitchn)

Dlaczego Costco to Twój najlepszy zakład na soczyste żeberka luzem

Twój zwykły sklep spożywczy prawdopodobnie sprzedaje żeberka w opakowaniach dwustojakowych, które ważą łącznie cztery funty. Costco? Cóż, Costco sprzedaje żeberka Swift Premium w 10-funtowych opakowaniach za mniej niż 4 funty za funt. Te paczki żeberek regularnie trafiają do sprzedaży nawet za mniej, a ponieważ są już uszczelnione próżniowo, mogę je nawet zapakować i zamrozić w celu wykorzystania w przyszłości.

Średnio odkryłem, że żebrowane żebra Costco są bardziej mięsiste (ważą mniej niż trzy funty na szafę w porównaniu do dwóch funtów na stelaż żeber z mojego lokalnego rynku) i są przycięte, a srebrna skóra jest usuwana i gotowa do gotowania.

Gdy jesteś w Costco, nie zapomnij sprawdzić przyprawy w nawiasie na ścieranie i sosy – dzięki temu zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu przygotowując żebra.

Warto zauważyć, że będziesz chciał zaplanować około 3/4 funta żeber (3 do 4 żeber na osobę), więc te pakiety Costco łatwo nakarmią 10 twoich hungriest friends.

Przygotuj się do gotowania: Jak zrobić żeberka w Instant Pot

Wypróbowałeś żebra Costco? Co myślisz?