Wiele miesięcy temu kupiliśmy butelkę gruszkowatej brandy, żeby zrobić gruszkę clafouti, co okazało się rozczarowaniem (w przeciwieństwie do tej jagodowej, którą Faith gorąco zaleca). Brandy usiadła w szafce, zapomniana, dopóki jej nie wyciągnęliśmy, żeby zrobić wersję Nory na koktajl z okazji Święta Dziękczynienia. Teraz jesteśmy świeżo uzależnieni od tych rzeczy i mamy więcej informacji, w tym pochodzenie tego zdjęcia i sposób, w jaki dostali gruszkę wewnątrz butelki, poniżej…

Prawdopodobnie zobaczysz brandy gruszkowe sprzedawane jako “Poire William”, ponieważ gruszki są destylowane, aby brandy były nazywane “Bon Chétien” Williamsa we Francji i na całym świecie (tutaj nazywane są Bartlett).

Autentyczny Poire William powstaje w Alzacji lub w Szwajcarii, ale Clear Creek Distillery w Portland w stanie Oregon produkuje również brandy z gruszką, która zyskała entuzjastyczne recenzje w kilku publikacjach. Znaleźliśmy powyższe zdjęcie podczas przeglądania Flickr, ale okazało się, że to Maggie Mason, autorka blogów Mighty Girl, Mighty Junior, Mighty Haus i Mighty Goods.

  • Przeczytaj jej post: Clear Creek Pear Brandy, od Mighty Goods

Jak więc w pełni uformowana gruszka dostała się do butelki? Firmy umieszczają butelkę na maleńkim pączku niedojrzałego owocu, a następnie pozwalają mu rosnąć w butelce. Trudno sobie wyobrazić ten widok, ale tworzy on fajną prezentację (i oczywiście droższy produkt).

  • Zdobądź więcej informacji: Williams Pear Brandy, z destylarni Clear Creek

Możesz wypić dobrą gruszkę brandy prosto ze szklanki, ale ponieważ nasza nie była super wysokiej jakości, wymieszaliśmy ją z szampanem i odrobiną soku z żurawiny dla koloru. To było pyszne – i następnym razem prawdopodobnie pominiemy sok żurawinowy. Myślimy też o przyprawianiu go lodem lub dodawaniu go do deserów na smażonych gruszkach.

Mamy dobry przepis, który chcemy wypróbować, a które pokażemy jutro. Ktoś inny ma ulubione zastosowanie dla brandy z gruszek?

Związane z: Szybki i łatwy koktajl na Święto Dziękczynienia: The Poinsettia

(Zdjęcie: członek Flickr Maggie Mason, licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons)