Chodzi o rozrywkę z budżetu. Kolacje nigdy nie powinny być poświęcane ze względu na ekonomię lub brak możliwości zakupu chateaubriand. Możesz karmić wiele osób, nie wydając fortuny, a my mamy pięć potraw, które to potwierdzają. Tylko dlatego, że wiesz, prawdopodobnie będziesz potrzebował dużej puli.

Istnieje kilka mitów na temat urządzania imprez na tanie. Jedną z nich jest to, że zamiast obiadu na siadkę trzeba mieć sporo przystawek – wędrownych, ciężkich przystawek. Nie prawda! Idziemy w przeciwną stronę. Stwórz jedną ogromną, garść czegoś (zazwyczaj tani kawałek mięsa, który wygląda na bardziej wyszukanego) i dodaj do niego chleb i proste, pieczone warzywo.

Kolejny mit: wegetarianizm jest tańszy niż podawanie mięsa. To może czasami być prawdą i mamy tu wiele inspiracji dla wegetarian. Ale mięso nie musi łamać banku; czasami jest to mniej kosztowne niż kupowanie pęczków produktów i przypraw na bezmięsny posiłek.

Oto pięć niedrogich dań głównych, które serwujemy na przyjęciu:

• 1. Makaron z kiełbasą i zieleniami. Trzeba tak małej kiełbasy, aby przyprawić ogromny garnek z makaronem; pół funta może często obejmować cztery osoby. (Wypróbuj również tę odmianę na temat.) Nie lubisz kiełbasy? Spójrz na ten szablon, aby stworzyć dowolne danie z makaronem z odrobiną mięsa, sera i zieleni.

• 2. Duszone krótkie żeberka. Nieco droższy niż pół funta kiełbasy, ale nadal ekonomiczny. Krótkie żeberka są tłuszczowe i wypełniają; nie potrzebujesz dużych porcji. I prawie nie potrzebujesz żadnych innych składników – tylko trochę płynów i kilka warzyw lub ziół, by przyprawić o dusić. To dotyczy Jamiego Olivera Kurczak w mleku, kolejny wspaniały niedrogi posiłek. Po kurczaka naprawdę potrzebujesz tylko kilku ząbków czosnku, trochę szałwii i cytryny lub dwóch. Będzie zasilał cztery osoby za mniej niż 10 USD, a to zawiera trochę ryżu na boku.

• 3. Małże. Ponownie, potrzebujesz niewiele więcej niż wina lub bulion i kilka aromatów, aby zamienić garnek małży w pachnące, imponujące danie główne. Podawaj dużo chleba (do maczania i ponieważ małże nie są zbytnio nadziane), a następnie dekadencki deser czekoladowy.

• 4. Śniadanie na obiad. Sarah Rae mówiła o tym wcześniej w ciągu tygodnia, ale warto to powtórzyć: jajka są tanie! Byłoby miło i niespodziewanie mieć przyjaciół na wieczorne śniadanie. Uważamy, że krwawe marysy smakują dobrze o każdej porze dnia.

• 5. klopsy. Klopsiki są jednym z tych posiłków, które wiele osób nigdy nie robi, ale lubi jeść. Zaufaj nam, jeśli wrzucisz do środka duży talerz klopsików, ludzie (jedzący mięso) będą szczęśliwi. Połóż je na makaron lub ułóż klopsy. I pamiętajcie: będą wspaniale, jeśli użyjecie wołowiny, wieprzowiny i jagnięciny, ale będą wspaniale, jeśli pójdziecie na całość.

Związane z: Powrót do podstaw: 12 sposobów na przygotowanie mielonej wołowiny

(Ilustracje: Zobacz posty powiązane powyżej, aby uzyskać pełne kredyty graficzne)