Ze wszystkich wspaniałych odmian zimowego squasha, butternut wygrałby konkurs popularności przez osuwisko. Jest to squash ludzi, co oznacza, że ​​istnieje tysiąc sposobów, aby cieszyć się nim, gdy jest w sezonie przez jesienne i zimowe miesiące. Potrzebujesz pomocy w zawężaniu ich? To są nasze najlepsze pięć sposobów na zdobycie naszego piżma z butternut. Receptury są pikantne, sezonowe i nieoczekiwany dotyk.

1. Butternut Squash Fettuccine Alfredo

To najlepszy sposób na ubieranie klasycznego fettuccine Alfredo na sezon. Squash wraz z pieczonym razem czosnkiem nadaje orzechowemu, ziemistemu smakowi sos Alfredo, który nadaje mu głębi i dodaje mu otuchy.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

2. Butternut Squash w świeżym zielonym curry

Podczas gdy możesz użyć przygotowanej zielonej pasty curry, aby uczynić to danie wyjątkowo łatwym, zajmie to tylko kilka minut twojego czasu, aby zrobić świeżą pastę (i różnica smaku jest tego warta). Mieszanie szalotki, czosnku, imbiru, zielonych chilli i kolendry razem tworzy żywe curry, które jest niesamowitym kontrastem do słodkiej kabaczki.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

3. Pizza z chrupiącą kapustą, dynią peklowaną, bekonem i wędzoną mozzarellą

Noc na pizzę nigdy nie wyglądała na bardziej gotową na jesień. Ten kolorowy tort jest bogaty w dymny, pikantny smak, dzięki jarmużowi, bekonowi i serem, ale pocałowany słodyczą z dyni.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

4. Pan-Seared Butternut Squash z kawałkami Balsamic i Parmigiano

Dotyk melasy granatu zmieszanego z octem balsamicznym dodaje kuszącej cierpkości, która kontrastuje z słodkim squashiem w tym przyjemnym dla tłumu naczyniu bocznym, które z pewnością stanie się częścią twojego cotygodniowego planu.

(Image credit: Lauren Volo)

5. Butternut Squash Rose Tart

Ta tarta z dyni pancernej wypełniona szałwią i ricottą z czosnkiem jest po prostu oszałamiająca i zdecydowanie zasługuje na to, by być na środku stołu obiadowego tej jesieni. Dobrą wiadomością jest jednak to, że o wiele łatwiej zrobić, niż wygląda, dzięki powłoce prasowej.