Jak wygląda zdrowe odżywianie? Uważamy, że chodzi o to, aby załadować swoją płytkę z tak dużą ilością warzyw, jak to tylko możliwe, jednocześnie zapewniając, że w diecie dostajesz dużo bezmięsnego białka i pełnych ziaren. Co najważniejsze, posiłek musi mieć poważny smak. Wszyscy możemy zasiąść do sałatki, ale jeśli ta sałatka nie jest zapakowana smakowo, to będzie niezadowalająca.

Te 10 wegetariańskich kolacji sprawdza wszystkie skrzynki, dlatego zwracamy się do nich w kółko i planujemy to kontynuować.

1. Vegetarian Kale i Cannellini Bean Gulasz

To jest zdrowe, komfortowe jedzenie w najlepszym wydaniu. Podczas gdy niektóre wegetariańskie gulasze mogą upaść na płasko, ten jest wzmocniony przez bulion z parmezanem i czosnkiem, który nadaje bogactwu umami do garnka.

(Źródło zdjęcia: Karen Biton-Cohen)

2. Paella wegetariańska z czerwoną papryką i ciecierzycą

Tradycyjnie, paella jest zwykle wypełniona mięsem i owocami morza i wykonana z białego ryżu. Ten zamienia się w brązowy ryż na pełnoziarnisty skręt, a ładunek warzyw i ciecierzycy zastępuje mięso i owoce morza.

(Image credit: Lauren Volo)

3. Jak zrobić najlepszą soczewicę Dal

Soczewica jest białkową potęgą, co oznacza, że ​​absolutnie powinna być najlepszą przyjaciółką wegetarianki. Ta klasyczna indyjska potrawa może odgrywać wiele ról: podawaj ją na brązowym ryżu lub innym ziarnie, rozrzedzaj ją, aby była zupą, lub po prostu jedz tak, jak jest.

(Image credit: Erin Alderson)

4. Tofu Chickpea Wymieszaj smażyć z sosem Tahini

Jest to posiłek w misce, ponieważ masz wszystkie warzywa, białka i produkty pełnoziarniste w jednym miejscu. Sos tahini jest warty dwukrotności, ponieważ jest świetny jako dip dla warzyw lub mżonych misek na ziarno.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

5. Pieczona sałatka z kalafiora z ciecierzycy, fetą i ziołami

Oto dowód na to, że zdrowe wegetariańskie jedzenie może smakować jak coś, co zamówisz w restauracji. Ta skomponowana sałatka składa się z tak wielu smaków i tekstur, że prawie się nie nudzisz.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

6. Pieczone brokuły i zupa z cheddaru

Zupa brokułowo-cheddarowa jest zazwyczaj uważana za całkiem niezdrową, ponieważ zazwyczaj ładuje się ją z serem i śmietaną. Ten jednak wydaje się być zdrowy, ponieważ kremowość pochodzi z ziemniaków zamiast mleczarni, a mniejsza ilość wyjątkowo ostrego cheddaru jest używana.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

7. Fajitas ze słodkich ziemniaków

Te wegetariańskie fajitas są kolorowe i zabawne. Zamiast kwaśnej śmietany lub sera używa się greckiego jogurtu crema do wykańczania każdego, co dodaje tang i białko.

(Źródło zdjęcia: Luisa Brimble)

8. Kiełki miodowo-pieczone z pilafem soczewicy-quinoa

Tylko odrobina miodu pomaga złagodzić naturalną gorycz kiełków brukselskich i sprawia, że ​​są naprawdę nie do odparcia. Zdecydowanie zrób podwójną porcję tego przepisu, abyś mógł mieć resztki na lunch.

(Image credit: Lauren Volo)

9. Pieczony bakłażan i miska ryżu brązowego z kurkumą Tahini

Oto kolejny kompletny posiłek, dzięki włączeniu bakłażana, ciecierzycy i brązowego ryżu. Sproszkowanie łusek granatu dodaje przyjemnego popuku z każdym kęsem.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

10. Chrupiąca biała fasola z zielonymi dodatkami i jajkiem w koszulce

Jest to świetne naczynie do spiżarni, które ma się w tylnej kieszeni, gdy lodówka wygląda trochę pusto. Chwyć wszystkie zielenie, jakie możesz mieć w swojej szufladzie i puszkach fasoli, a na kolanach masz zdrowy obiad.