Niezależnie od tego, czy gotujesz cukier, tworzysz ser, czy planujesz trochę smażonego tłuszczu, termometr do ciastek jest niezbędnym narzędziem, które możesz mieć pod ręką.

Cyfrowe termometry “natychmiastowe odczyty” doskonale nadają się do sprawdzania temperatury pieczonego lub bochenka chleba, ale ich zakresy temperatur zwykle nie są wystarczające do pracy z cukrem. Większość termometrów do cukierków zaczyna się od 100 stopni i dochodzi do 400 stopni Fahrenheita, co stanowi dobry zasięg dla każdego rodzaju projektu, który planujesz wykonywać.

Termometry Candy są również wyposażone w metalowy klips, który przyczepi się do patelni, pozwalając na pozostawienie termometru w cieczy i bacznie obserwując temperaturę podczas jej wzrostu – i chroniąc palce przed płonącymi płynami!

Używamy zestawu podstawowego termometru rtęciowego z okładziną ze stali nierdzewnej z wyraźnie oznaczonymi temperaturami. Kupiliśmy nasze za około 15 USD z targów China w Bostonie, ale są one łatwo dostępne w większości sklepów z artykułami kuchennymi i online. Tu jest kilka:

• Profesjonalny termometr analogowy Candy i Deep Fry, 12,99 USD od Amazon.com
• Cyfrowy termometr oleju i słodyczy, 35 USD od Williams-Sonoma
• Taylor Classic Candy, Jelly i Deep Fry Thermometer, 14,99 USD od Target

Do czego używasz swojego termometru do ciastek??

Związane z: Gotowanie w domu: jak gotować wodę?

(Zdjęcie: Emma Christensen for the Kitchn)