Na początku tego roku przeprowadziliśmy dogłębne porównanie cen między Costco i Trader Joe’s. (Choć te dwie rzeczy wydają się szalenie różne, to mają ze sobą wiele wspólnego!) Od tego czasu porównaliśmy ceny kwiatów Costco z innymi supermarketami, sprawdziliśmy ceny produktów Costco, a nawet porównaliśmy ceny Costco z tymi w Sam’s Club.

Mamy również kilka porównań w pracach, ale chcieliśmy dać szybki alert o spoilerach, ponieważ do tej pory dowiedzieliśmy się o jednym dużym na wynos.

Okazało się, Costco jest prawie zawsze tańsze niż popularne supermarkety. Nawet jeśli bierzesz pod uwagę podstawową opłatę członkowską w wysokości 60 $, często kupujący zarabiają na oszczędnościach w ciągu kilku podróży. Jest to coś, o czym zawsze myśleliśmy, że wiemy, ale teraz wiemy na pewno. Członkostwo Costco jest w 100 procentach tego warte! (I nie, nie mamy nic za powiedzenie tak dużo.)

Czytaj więcej: Powinieneś otrzymać członkostwo Costco?

(Źródło zdjęcia: The Kitchn)

Jak ceny Costco mogą być tak dobre?

Jest kilka odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze, opłaty członkowskie się sumują. Udawajmy, że każdy członek płaci 60 $ rocznie za członkostwo Regular Gold Star (a to już jest niskie, ponieważ wiemy, że niektórzy ludzie płacą podwójnie za członkostwo w Executive). Niektóre szacunki przyniosły członkostwo Costco 90,3 milionom ludzi. To jest los pieniędzy – dużo pieniędzy firma nie musi martwić się o sprzedaż.

Ponadto, ze względu na miliony członków, Costco ma ogromną siłę nabywczą na rynku. To znaczy, że jeśli Costco czegoś chce, sprzedawca ma zamiar to zrobić – w dobrej cenie. Jest też coś, co Costco opisuje jako “niekończące się dążenie do wydajności”, które pomaga utrzymać ceny na niskim poziomie.

3 sposoby na uzyskanie członkostwa Costco dla Ciebie

Największym błędem w sprawie Costco jest to, że ma sens tylko dla dużych rodzin. Ale od czasu do czasu słyszymy od naszych czytelników, że istnieją sposoby na to, aby działało ono dla par, mniejszych rodzin, a nawet pojedynczych osób. Oto kilka inteligentnych strategii.

1. Zdobądź FoodSaver.

A FoodSaver ma kluczowe znaczenie, jeśli jest to gospodarstwo domowe wypełnione mięsożercami lub rybami. Chociaż możesz potrzebować tylko dwóch filetów na wtorkową kolację, możesz całkowicie zatrzymać resztę paczki w zamrażarce, aż będziesz jej potrzebować. Gdy wrócisz ze sklepu do domu, poświęć trochę czasu, aby podzielić większe pakiety na porcje, które mają sens dla Twojej rodziny. Zablokuj paczki i po prostu wyciągnij je w razie potrzeby.

Związane z: Pierwsze 5 rzeczy do kupienia z Twoim nowym członkostwem w Costco

2. Zdobądź kolegę.

Technicznie nie powinno się dzielić swoim członkostwem z osobami, które nie mieszkają w twoim domu. Ale jeśli ty i twój sąsiad obie mają członkostwo, dlaczego nie rozpocząć sortowanie CSA razem? Możesz iść półsony na produkty, mięso, przekąski i cokolwiek innego, czego nie możesz jeść samodzielnie. Jeśli konsekwentnie kupujesz te same artykuły spożywcze, możesz nawet opracować alternatywny harmonogram zakupów, by zaoszczędzić sobie trochę wycieczek do sklepu.

(Źródło zdjęcia: via Costco)

3. Trzymaj się podstaw.

Jeśli martwisz się, że coś złego się stanie, zanim będziesz mógł go zjeść, możesz użyć członkostwa, aby robić zakupy tylko w przypadku artykułów o stabilnej półce i artykułów papierowych. Nawet bez kupowania produktów i towarów nietrwałych, nadal będziesz mógł oszczędzać dzięki członkostwu w Costco.

Co myślisz? Czy masz jakieś specjalne sztuczki lub wskazówki dotyczące robienia prac Costco dla małej rodziny?