Wolno Cooker Hash Brown Zapiekanka

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Zapiekanki z jajek w powolnym naczyniu są czymś w rodzaju cudu śniadaniowego. Dzięki krótkiej liście składników, niewielkiej pracy i gotowaniu, które mają miejsce podczas snu, ten cudowny posiłek oferuje dużą nagrodę za minimalny wkład – pod warunkiem przestrzegania tej ważnej zasady.

Ustaw temperaturę na niską

Kluczem do świetnej zapiekanki z jajkiem nie są fantazyjne składniki ani dodatkowe czynności przygotowujące. Zamiast tego, kluczem do sukcesu śniadania jest zawsze używanie ustawienia niskiej temperatury na powolnym piecu i przestrzeganie ograniczeń czasu gotowania.

Podobnie jak w przypadku większości zapiekanek śniadaniowych, ta powolna wersja kuchenna ma dużą swobodę i wszechstronność, z jednym wyjątkiem: ustawienie temperatury. Podczas gdy większość wolnych przepisów kuchennych można regulować w celu gotowania na małym lub wysokim ogniu, jaja nie podążają za nimi. Niskie, równomierne ciepło powoduje równomierne gotowanie zapiekanek z delikatnymi, kremowymi jajkami.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Dlaczego należy unikać używania wysokiej temperatury

W przeciwieństwie do bardziej zdrowych pokarmów, jaja korzystają z niższej temperatury gotowania. Rezultatem jest równomiernie ugotowana zapiekanka z miękkimi, kremowymi puszystymi jajkami. Co jest nie tak z ustawieniem wysokiej temperatury? Właściwie dwie rzeczy.

  • Nierówne gotowanie: Ustawienie wolnej kuchenki na wysoką niekoniecznie będzie gotować zapiekankę jajeczną szybciej. Zamiast tego może powodować nierówne gotowanie. Dno i boki zapiekanki z większym prawdopodobieństwem zostaną rozgotowane lub przypalone, podczas gdy środek jajek pozostaje niedogotowany.
  • Mniej pożądana tekstura: Dodatkowo wysokie ciepło może również wpływać na teksturę jaj. Najlepsze powolne jajeczne zapiekanki z jaj mają miękką, kremową konsystencję. Gdy stosowane jest ustawienie wysokiej temperatury, jaja mają tendencję do tracenia czułości i stają się gumowate.

Powolne przepisy Cooker Egg Casserole

  • Jak zrobić zapiekankę z kiełbasą i jajkiem w wolnej kuchence
  • Jak zrobić zestawy garnków na wolny czas na gotowanie
  • Wolno Cooker Hash Brown Zapiekanka