Zioła są mylące. A może przepisy są mylące. Jeśli przepis wymaga ćwierć kubka mielonej pietruszki, ile z tego będzie trzeba wyjąć z lodówki? Jak mocno powinno się pakować kubek miarowy? Podyskutujmy.

Najpierw “1/4 szklanki mielonej pietruszki” w porównaniu z “1/4 szklanki pietruszki, mielonej”. W idealnym świecie, instrukcja “pietruszki mielonej” sprawiłaby, że najpierw zmieliłeś, a potem zmierzysz, a “pietruszka, mielona” mierzyłaś i następnie siekać. Ale to jest rozróżnienie, które czasami ginie.

Nigdy strach! Niezależnie od tego, czy mierzony jest mielony, czy w całości, kwota rzeczywiście wygląda mniej więcej tak samo. (Wypróbuj to w obie strony, a zobaczysz!) Idź z tą metodą, która wydaje Ci się najłatwiejsza i najbardziej logiczna.

Jednak mierzysz, chcesz wypełnić miarkę po brzegi. Dotknij kubka przy kontuarze, aby upewnić się, że zioła się ułożyły, ale nie trzeba ich pakować.

Pod koniec dnia zioła dają dużo swobody. Jeśli użyjesz trochę więcej lub trochę mniej niż zaleci przepis, nie będzie to miało większego znaczenia w przepisie.

Jakie masz wskazówki dotyczące pracy ze świeżymi ziołami?

Jego Tydzień prośby czytelnika w The Kitchn! Ten post został zgłoszony przez karaakins.

Związane z: Wskazówka: Szybszy, łatwiejszy sposób na ścinanie ziół

(Zdjęcie: Faith Durand)