Jak w przypadku balsamu do spadku temperatury i niekończących się śnieżnych dni, sezon zimowy wywołuje falę wspaniałych cytrusów. Uwielbiamy dobrego grejpfruta, tak jak wszyscy, ale od czasu do czasu lubimy podawać cytrusowe musujące ulepszenie na śniadanie, jedząc je i używając wszystkiego, od gofrów i naleśników do miseczki owsa..

(Image credit: Lauren Volo)

Przypadek do kłusowania owoców cytrusowych

Być może wcześniej ugryźliście inne owoce, takie jak gruszki. Kłusownictwo wydobywa wrodzoną słodycz owoców, jednocześnie napełniając ją smakiem gotującym w cieczy do krojenia, jak przyprawy lub inne aromaty. Ta ciecz do łuskania działa również jako aromatyczny sos, który przed podaniem należy skropić cytrusami. Istnieje również dodatkowa korzyść, szczególnie dla grejpfrutów, że kłusownictwo zmniejsza naturalną gorycz, która może trwać długo.

(Image credit: Lauren Volo)

Jak to zrobić

  • Wybierz swój wybór owoców cytrusowych. Pomarańcze pępka, różowy grejpfrut, pomarańcze Cara Cara, klementynki, pomarańcze krwi, a nawet pomelo.
  • Podziel je na kliny. W kategoriach kulinarnych te kliny nazywane są cytrusowymi “suprêmes”.
  • Zrób syrop. Przynieś jeden do jednego stosunek wody i cukru (lub możesz spróbować miodu lub syropu klonowego – po prostu używaj trochę mniej, ponieważ oba są słodsze niż cukier) do gotowania na wolnym ogniu, wraz z dowolnymi pełnymi przyprawami, których chcesz użyć . Rzeczy takie jak rozszczepiona fasola waniliowa, kilka cynamonowych pałeczek, całe goździki i strąki kardamonu to miłe kilofy. Możesz nawet wrzucić do skórki inne cytrusy, takie jak limonka, aby dodać nieco kontrastu w smaku.
  • Dodaj suplementy cytrusowe. Gotuj je delikatnie przez pięć minut, aż się rozgrzeje. Następnie możesz cieszyć się nim tak, jak jest, lub posunąć się o krok dalej, usuwając cytrusy za pomocą szczelinowej łyżki i kontynuując gotowanie na wolnym ogniu, przez kolejne 15 do 20 minut, aż zostanie lekko zredukowany i syropowaty..
  • Usuń wszystkie przyprawy. Użyj gotowanych owoców cytrusowych wraz z syropem na miskę z jogurtem lub płatkami owsianymi. Owoce tworzą wspaniały sos do naleśników, gofrów i francuskich tostów. Jeśli masz jakieś resztki, spróbuj po lody na deser lub trzymaj w szczelnym pojemniku w lodówce na kilka dni, aby sięgnąć w godzinach porannych.

5 Gotowane kombinacje owoców cytrusowych

  • Krwawe pomarańcze + skórki cytrynowe + strąki kardamonu
  • Grejpfrut + anyż gwiazdkowy + miód
  • Pomarańcze Cara Cara + laski cynamonu + ziele angielskie
  • Klementynki + fasola waniliowa + syrop klonowy
  • Pępek pomarańczowy + całe ząbki + świeże plasterki imbiru