(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Jesteśmy w letnim klimacie, co oznacza, że ​​jest to najlepsza pora cukinii i są wszędzie! Czy wiesz, że ta popularna odmiana letniego squasha może dorastać do 2 cali długości co 24 godziny? Większy nie znaczy lepiej, więc oto kilka wskazówek, jak wybrać najsmaczniejszą cukinię.

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Niedroga cukinia jest tak wszechstronnym letnim warzywem: można je jeść na surowo, upiec na chleb lub babeczki, usmażyć lub podsmażyć na niezliczonych innych użytkach. Wybierając je w sklepie lub na targu, pamiętaj o tych trzech rzeczach i jesteś na najlepszej drodze do uzyskania dobrego:

1. Rozmiar ma znaczenie

Większa cukinia jest wodnista i pozbawiona smaku, z papkowatymi wnętrzami i dużymi nasionami. Nie zbliżaj się! Im mniej, tym lepiej, więc staraj się znaleźć nie większy niż zwykła latarka, jeśli kupisz standardową zieloną cukinię.

2. Kolor równy smakowi

Cukinia może być zielona, ​​żółta lub biała, ale zawsze szukaj żywych, bogatych kolorów.

3. Sprawdź, czy nie ma pni

Poszukaj cukinii, która nadal ma dobry kawałek łodygi, ponieważ te będą trwać dłużej.

Po zdobyciu domu z cukinią przechowuj go w papierowej torebce w szufladzie na warzywa w lodówce przez maksymalnie tydzień. Nie przechowywać cukinii w plastikowych torebkach, ponieważ zatrzymują one zbyt dużo wilgoci, a cukinia staje się oślizgła.

Jeśli masz za dużo cukinii i nie masz na to żadnych planów, zamroź ją, aby cieszyć się później!

→ Dowiedz się więcej: Jak zamrozić cukinię

Więcej o cukini

  • 12 sposobów, aby wykorzystać wszystko, co Zucchini & Summer Squash
  • Wskazówka: Sól i spływanie Ogórki i cukinia
  • Całkiem sprytny! Wyplatać wstążki z cukinią w kebaby