Mieszkając w Japonii, nauczyłem się jeść prawie każdy rodzaj jedzenia pałeczkami. Nie trwało długo, zanim zdałem sobie sprawę, że przez całe życie jadłem sałatkę jak chump.

Pomyśl o tym. Przekładanie płaskiego, miękkiego kawałka sałaty widelcem jest co najwyżej łagodnym wyzwaniem, aw najgorszym – niezręcznym sposobem na rozmycie ubrań przez połowę policzka. Przecinanie widelca przez twarde jak skała grzbiet zazwyczaj rozcina go na dwa kawałki twardej skórki, którą trzeba spróbować zebrać na widelec. Może to zabrzmieć dramatycznie, ale nie jestem jedynym, który zauważy, że ciężko jest z wdziękiem zjeść sałatkę z widelcem.

Ale kiedy jesz sałatkę pałeczkami, nie ma włóczni, szturchańców ani łupania. Jest tylko łatwy transfer z płytki do ust przy pomocy pałeczek, które działają jak przedłużenie palców. W zależności od tego, jak jesteś biegły, może to być tak proste, jak jedzenie sałatek gołymi rękami, ale, wiesz, trochę mniej dziwne w miejscach publicznych.

Nie dotarłem do punktu, w którym niosę ze sobą pałeczki, kiedy jem, ale przyznaję, że czasami siedząc tam, wielokrotnie dźgając kawałek upartej rukoli, żałuję, że nie.

Czy kiedykolwiek jadłeś sałatkę z pałeczkami?

(Zdjęcie: Emma Christensen)