Domowa pizza z cienką skórką

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Ser ma moc tworzenia lub łamania pizzy. Aby uzyskać wspaniały, klasyczny placek pokryty warstwą doskonale roztopionego sera, który rozciąga się i ciągnie podczas gryzienia, nie trzeba sięgać po nic wyszukanego. W rzeczywistości najlepszy ser do pizzy to podstawowy produkt, który jest zaopatrzony w sklep z produktami mleczarskimi.

Dla klasycznej pizzy, niska wilgotność Mozzarella jest najlepsza

Ze wszystkich serów w przejściu mleczarskim najlepszym wyborem dla klasycznej, niezawodnej pizzy jest nisko-wilgotna mozzarella. Jednak nie zawsze będzie to oznaczać jako takie w przepisach. Zamiast tego jest często wymieniany jako prosta mozzarella lub rozdrobniona mozzarella (w przeciwieństwie do świeżej mozzarelli).

Jak sama nazwa wskazuje, nisko-wilgotna mozzarella została poddana starzeniu przez dłuższy czas, co sprawia, że ​​ma mniejszą zawartość wody niż świeży ser mozzarella, a także gęstszą teksturę i bardziej pikantny, bardziej słonawy posmak.

Aby uznać niską wilgotność, ten rodzaj mozzarelli musi mieć zawartość wody od 45 do 52%, według FDA, podczas gdy świeża mozzarella może mieć zawartość wody powyżej 60%.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Co sprawia, że ​​Mozarella o niskiej wilgotności jest najlepszym wyborem

Uwielbiamy niskokaloryczną mozzarellę, ponieważ ma wyjątkowo słony i pikantny smak oraz fakt, że jej topliwość jest na najwyższym poziomie. W miarę topnienia ser staje się rozciągliwy i elastyczny.

To, co naprawdę wyróżnia go jako najlepszy wybór do pizzy, to niska zawartość wody. W przeciwieństwie do świeżej mozzarelli, odmiana o niskiej zawartości wilgoci nie wypuszcza wody w niewielkim stopniu, ponieważ topi się, co oznacza, że ​​mniej prawdopodobne jest skosztowanie rozmoczonej, wiotkiej pizzy.

Czytaj więcej: Jaka jest umowa z mozzarellą o niskiej wilgotności (i kiedy jej używać)

Nasze ulubione przepisy na pizzę

  • Jak zrobić niesamowitą pizzę w domu
  • Jak zrobić klasyczną kartę Pan Pizza
  • Domowa pizza z cienką skórką
  • Chleb Francuski Pesto Chicken Pizza
  • BBQ Chicken Pizza