Sałatka z kurczakiem Buffalo

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Pewnie, pieczona pierś z kurczaka jest podstawowym składnikiem posiłków, a te zwęglone krawędzie z pewnością zdobywają duże punkty z kurczaka z grilla, ale kiedy bardzo soczysta i delikatna pierś z kurczaka jest tym, czego szukasz, jest jeszcze lepszy sposób.

Jeśli mnie pytasz, nie ma prostszego, bardziej niezawodnego sposobu gotowania szczupłej piersi kurczaka niż kłusownictwa. Jest to niezawodna i naprawdę niedoceniana metoda, która pomoże Ci raz na zawsze pożegnać się z suchą, rozgotowaną piersią z kurczaka.

Zakochaj się w Gotached Chicken

Gotowany kurczak od dawna jest popularną metodą gotowania dla wielu domowych kucharzy szukających łatwego sposobu przygotowania soczystego kurczaka. Ale kłusownictwo nigdy nie stało się tak popularne, jak robił to złoty, smażony na patelni lub pieczony kurczak. Założę się, że to po części ze względu na swoją prostotę – to w zasadzie woda i pierś z kurczaka, gotowana w garnku – często źle rozumiana jako bez smaku. Aby być sprawiedliwym, jego blady wygląd nie pomaga.

Ale wszystko, co widzę z gotowanym kurczakiem, jest wyrozumiałą metodą gotowania, która zawsze zapewnia niezawodnie delikatne i soczyste mięso. To idealne, czyste płótno z nieskończoną listą aplikacji.


Dodaj do niedzielnego posiłku:
Jak położyć piersi z kurczaka


Dostarcza więcej smaku (jeśli chcesz)

Wspaniała porcja gotowanego kurczaka nie wymaga więcej niż piersi bez kości, bez skóry, rondla i trochę wody. to jest to! Utrzymanie tego w prosty sposób oznacza, że ​​możesz sezonować, jak chcesz, indywidualnie dla każdego przypadku.

Chcesz więcej smaku? To tak proste, jak zamiana części lub całości wody na zapasy (lub nawet piwo lub wino) lub zaparzenie smaku poprzez dodanie do garnka aromatów, takich jak zmiażdżony czosnek, imbir, łodygi zioła, skórki cytrusowe lub ziarna pieprzu.

Dodaj więcej smaku: Użyj kuchennych skrawków dla bardziej aromatycznego gotowanego kurczaka

Kurczak z rożna Kurczak w sosie curry

(Image credit: Brie Passano)

Wszystkie sposoby użycia gotowanego kurczaka

Kłusowanie piersiami z kurczaka jest stałym elementem mojej niedzielnej rutyny. Piękno usmażonego kurczaka i dlaczego tak bardzo go kocham, to to, że jest tak niesamowicie wszechstronny. To puste, zapakowane w białko płótno, które można wykorzystać w różnorodnych posiłkach.

  • Pokrojone w kostkę, kurczak w koszulce jest charakterystycznym składnikiem naprawdę dobrej sałatki z kurczaka.
  • Pokrojone w cienkie plasterki, stanowi doskonałą alternatywę dla wyboru z delikatesów.
  • Tam, gdzie kurczak w koszulce naprawdę się wyróżnia, jest rozdrabnianie. Chwyć dwa widelce i, póki jeszcze jest ciepło, rozdrobnij kurczaka na kilka smacznych opcji: Wrzuć go z sosem BBQ na kanapkę z kurczakiem; wrzucać do tacos lub burrito; dodaj do sałatek obiadowych; lub mieszać w zupy, dreszcze lub curry.

Przepisy do używania gotowanego kurczaka

  • Sałatka z kurczakiem Buffalo
  • Sezamowa sałatka z kurczaka z selera
  • Kurczak z rożna Kurczak w sosie curry (zamień kurczaka z rożna na gotowanego kurczaka)
  • Najprzyjemniejsze tajskie zielone curry (zamieniaj udka z kurczaka na posiekane piersi z kurczaka)
  • Pieczone fasolki szparagowe i burritos z awokado (dodaj około 1 kubka gotowanego kurczaka)
  • Azjatycki kalafior smażony ryż z wieprzowiną Kalua (zamień wieprzowinę na posiekany kurczak)

Czy jesteś fanem gotowanej piersi z kurczaka? Jak korzystać z partii? Jak smakujesz płyn do kłusownictwa??