(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Po gotowaniu zupy, aż wszystko się połączy i będzie smaczne, co robisz, jeśli tekstura jest trochę zbyt cienka jak na twoje gusty, ale wszystko inne jest idealne? Oto prosta technika, aby zagęścić zupę bez potrzeby stosowania dodatkowego kremu, mąki, tłuszczu lub innych składników.

Sporządzanie zupy naprawdę nie wymaga przepisu. Wszystko czego potrzebujesz to trochę aromatów, warzyw, może trochę mięsa, a trochę czasu na wszystko, aby gotować razem w bulionie.

  • Dowiedz się, jak zrobić zupę: jak zrobić zupę z prawie każdego warzywa

Ale czasami dodałeś za dużo bulionu, warzywa wypuściły więcej płynu, niż się spodziewałeś, lub nie możesz go już ugotować, aby zmniejszyć płyn, ponieważ warzywa się rozgotują i zamieniają w papkę. Więc co możesz zrobić?

Odpowiedź jest prosta: po prostu zmieszaj to. Działa to szczególnie dobrze, gdy twoja zupa zawiera składniki skrobiowe, takie jak fasola lub ziemniaki, a nawet działa z chilisem (ale ta technika nie zadziała w zupach z kością z mięsa, chyba że kości zostały usunięte wcześniej).

Czyszczenie części zupy naturalnie zagęści ją bez potrzeby dodatkowego czasu gotowania lub użycia sztucznego zagęszczacza, takiego jak zawiesina, która może zmienić smak zupy.

(Źródło zdjęcia: Shebeko)

3 sposoby łączenia i zagęszczania zupy

Oto trzy sposoby na łatwe zagęszczenie zupy:

  1. Użyj masher do ziemniaków. Po prostu złap ten masher do ziemniaków i wrzuć do garnka zupy, mieszając raz na jakiś czas, aż zupa będzie miała konsystencję, którą lubisz.
  2. Użyj zwykłego miksera. Weź filiżankę lub dwie zupy, upewniając się, aby wsypać masę i wrzuć ją do blendera. Mieszaj do gładkości, a następnie mieszaj z powrotem do zupy. Jeśli zupa nadal nie jest wystarczająco gruba, zmiksuj ją jeszcze bardziej.
  3. Użyj blendera ręcznego. Blender ręczny to doskonałe narzędzie do tego zadania. Po prostu umieść go w zupie i daj mu kilka brzęczeń. Wymieszaj zupę, oceń teksturę i zacznij buczeć, aż zupę znajdziesz dokładnie w tym miejscu.