(Zdjęcie: Whisk Kid)

Rabarbar przychodzi i idzie tak szybko, zwykle robię tylko koniec sezonu. I ja zawsze zrobić to samo: truskawkowy placek z rabarbarem. Ten placek jest pyszny (może to moje ulubione wypełnienie), ale chcę się rozgałęzić w tym roku. Widziałem tak wiele wspaniałych zdjęć na Instagramie zawierających tę wspaniałą różową łodygę w zeszłym tygodniu i jestem gotowy, aby wykonać mój ruch.

Jedną z fotografii, która naprawdę wpadła mi w oko, był jeden z naszych własnych menedżerów mediów społecznościowych, Kaitlin Flannery. Na swoim osobistym blogu napisała naprawdę świetny przepis na ciasto do góry nogami rabarbaru, a ja w 100% robię to w ten weekend.

Porozmawiajmy o tym torcie i dlaczego jest tak wyjątkowy. Najpierw rabarbar. Jest cienko pokrojona i tworzy różowy, pikantny koc wokół górnej części tortu. Możesz zobaczyć, jak robi to Kaitlin na poniższym zdjęciu.

(Zdjęcie: Whisk Kid)

Gdy warstwa rabarbaru jest kompletna, dodajesz ciasto, które jest w istocie maślanym, pomarańczowo-żółtowym ciastem.

Mam wrażenie, że większość przepisów właśnie się na tym skończy. Już to zrobiłeś fajne część ciasta z kocem rabarbarowym, dlaczego miałbyś iść dalej? Ale Kaitlin to zrobiła. Poszła dalej i stworzył tę wyjątkową sytuację z kruszonką pistacjową, aby dodać jeszcze więcej tekstury i niesamowitych kolorów.

Jeśli to nie jest warte Instagrama, nie wiem co to jest.

Zdobądź przepis: Rabarbarowy Upside-Down Cake z bułką pistacjową od Whisk Kid

(Źródło zdjęcia: Izy Hossack)

Więcej smacznych przepisów rabarbarowych od Kitchn

  • Truskawkowe batoniki słupkowe z rabarbarem
  • Rabarbar-Almond Snack Cake
  • Rabarbar Simple Syrup
  • Smażone Truskawkowe Rabarbarowe Shortcakes z Kardamonową Bitą śmietaną

Jaki jest twój ulubiony sposób spożywania rabarbaru teraz?