Myślisz o lunchu jutro lub w przyszłym tygodniu? Zastanawiasz się, co masz zamiar zjeść? Oto dziesięć zmyślnych ziaren, roślin strączkowych i innych podstaw, które mogą służyć jako podstawa wspaniałego lunchu. Od brązowego ryżu do słodkich ziemniaków, pomyśl o zrobieniu jednego lub dwóch wieczorem, aby jutro służyć jako lunch!

Każda z tych potraw jest bardzo prosta do zrobienia poprzedniej nocy, a każda z nich trwa dobrze. Większość z nich jest dość pożywna, a wiele z nich ma wysoką zawartość błonnika i pełnoziarnistą miazgę.

Zacznij więc jedną z nich przed zjedzeniem kolacji; często wiąże się tylko z gotującą się wodą.

1. Brązowy ryż – To mój ulubiony na lunch. Brązowy ryż krótkoziarnisty jest tak orzechowy i pozostaje tak miękki i delikatny, nawet w lodówce. Rozgrzejcie go olejem sezamowym i migdałami – pyszne!

2. Quinoa – Pożywne i orzechowe. Na wierzchu trochę posiekanego kurczaka lub kilka plasterków pomidora.

3. Soczewica – Soczewica stanowi doskonałą bazę na lunch. Szczególnie lubię je zwieńczone jajkiem w koszulce lub bekonem.

4. Słodkie ziemniaki – Upiecz słodkie ziemniaki i zabierz je do pracy z gotowanymi zieleniami i odrobiną jogurtu.

5. Fasola – Gotuj dziś porcję fasoli i będą one trwać przez cały tydzień!

6. Butternut Squash – To kolejny naprawdę smaczny, ale często pomijany podstawowy posiłek. Jeśli upiekniesz kilka kostek do squasha, zrobią świetną bazę na lunch. Podrzucać z zieleniną lub resztką wieprzowiny.

7. Biały ryż – Nie lubię białego ryżu jak brązowego ryżu, ale jeśli robisz trochę ryżu i tak na obiad, przygotuj dodatkową filiżankę i zjedz ją na lunch!

8. Tłuczone ziemniaki – Tłuczone ziemniaki są tak smaczne i pocieszające, gdy są ponownie podgrzewane w pracy! Na wierzch z dodatkowym stopionym serem.

9. Polenta – Zrób trochę dodatkowej polenty; działa dobrze w lodówce. Po podgrzaniu potrzebuje trochę mieszania i dodatkowego płynu. Możesz również wlać gorącą polentę do blachy do pieczenia i ostudzić. Pokrój i podawaj w kwadratach; to sprawia, że ​​świetne obiady.

10. Płatki owsiane – Owsianka? Na lunch? Dlaczego tak! Owies cięty w stali jest tak bogaty i obfity, a one doskonale się nagrzewają. Spraw, by poranna porcja była nieco większa i zjedz je na obiad. Oto jak gotować pokrojonego w stal owsa. .

Czy masz jakieś podstawowe zasady, które przygotowujesz przed lunchem??

Związane z: Brązowy ryż do Quinoa: 5 podstawowych baz do doskonałych obiadów

(Obrazy: Faith Durand, Emily Ho, Faith Durand)