Kilka tygodni temu miałem prostą sałatkę z masłem w miejscowej pizzerii. Ubrany był w kremowe ranczo, usiane pistacjami i kozim serem, i kilka plasterków pieczonych buraków. To było boskie. Poszedłem do domu i natychmiast go odtworzyłem, sięgając po słoik marynowanych buraków, które gniły w mojej lodówce. Od tego czasu nie odstąpiłem, a oto dlaczego.

Możesz mieć ambiwalentny stosunek do buraków, aw szczególności buraków. Słyszę cię. Buraki nie należą do najbardziej lubianych list większości ludzi, a nawet ci z nas, którzy je lubią, jedzą je z umiarem.

Ale na sałatach marynowane buraki są czymś niezwykłym. Marynowane buraki są trochę słodkie, trochę pikantne, trochę pikantne. Są soczyste, ale mocne. Zmieszany w zwykłą sałatkę, marynowane buraki eksplodują smakiem na mdłej sałacie. One również nadają wspaniały kolor, krwawiąc w sosie sałatkowym.

Lubię używać tylko jednego plasterka marynowanych buraków na sałatce bocznej, przycinając je na małe kawałki wielkości kęsa. Jestem wielkim fanem Rick’s Picks Phat Beets, które są marynowane w rozmarynie, imbiru i cytrynie – między innymi smacznymi rzeczami.

Buraki Phat – 7,99 USD od Ricka Picksa. Dostępne online, w Whole Foods Market i wielu innych sklepach spożywczych.

Czy kiedykolwiek rzucasz buraki na sałatkę??

(Zdjęcia: Faith Durand)