Wiosna jest tutaj, a wraz z nią mój ulubiony rytuał cieplejszej pogody: popijając mały aperitif na zewnątrz przed kolacją. Spośród wielu rzeczy, które są przyjemne do wypicia, szczególnie podoba mi się Lillet ze względu na lekką, cytrusową gorzką słodycz. Lubię to proste, po prostu serwowane na lodzie z plasterkiem pomarańczy i wiosną mięty lub bazylii, jeśli tak się stanie. Gdy wieczory się rozgrzewają, poszukaj mnie, siedzącego wśród kwiatów i trzmieli z kieliszkiem Lilleta w dłoni. O tak!

Lillet to francuski aperitif na bazie wina, który występuje w odmianach czerwonych, różowych i białych. Jest to mieszanka win z regionu Bordeaux z dodatkiem likierów cytrusowych wykonanych ze skórek słodkich i gorzkich pomarańczy. Ma również Cinchona, kora z Peru, która zawiera chininę. Dodatek likieru sprawia, że ​​Lillet jest wzmocnionym winem, wchodzącym w 17% alkoholu.
Chociaż lubię popijać moją Lillet na lodzie, jest to również popularny dodatek do koktajli, takich jak Casino Royale, Lillet Libertè i nasza własna Lady Mary. Jestem zaznajomiony tylko z białą wersją (Lillet Blanc), ale chciałbym także spróbować wersji czerwonej (Lillet Rouge) i różowej. Mam nadzieję, że to długie, ciepłe lato!

(Zdjęcie: Dana Velden)