Jeśli chodzi o coś, co wydaje się specjalnie zaprojektowane, aby po zjedzeniu zaklinować się w zębach, z pewnością pokochamy nasze maku! Może dlatego, że robią babeczki i ciasta biszkoptowe tak bardzo ładne. Lub z powodu delikatnego chrupania, które dają tym pokarmom. A może nie potrzebujemy powodu, aby w ogóle je kochać! Czy jesteś fanem maku? Jak ich używasz?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądają makówki, z bliska i osobiście? Spójrz na zdjęcie powyżej!

Ziarna maku rzeczywiście pochodzą ze strąków nasiennych kwiatów maku i rzeczywiście zawierają trochę tego samego związku, który był używany do produkcji opium. Ale nie lękajcie się: nasiona same w sobie nie zawierają wszystkiego, co wystarczy, abyście się zwinęli!

Nasiona te można stosować na różne sposoby w kuchni, głównie do dekoracji i chrupania, ale po drugie ze względu na łagodny, leśny smak. Dodaj je do wypieków, takich jak ulubiona babeczka z makiem cytrynowym, a także ciastka bundt, bułeczki i słodkie bułeczki. Posmaruj wierzchy bułeczki, bułeczki i krakersy białkiem z jaj i posyp je maką, aby uzyskać dodatkowy chrupnięcie. Nasiona maku można również zmielić na pastę i wykorzystać jako nadzienie do ciastek i innych ciastek.

Jakie są twoje ulubione sposoby używania maku?

Przepisy do wypróbowania:

  • Muffiny z pomarańczowego maku
  • Lemon Poppy Seed Blinis
  • Młynki kukurydziane, parmezan i makowe
  • Sałatka ze szpinaku i truskawek z dressingiem makowym
  • Hamantaschen
  • Smoke Monster Popcorn

Związane z: 5 sposobów na zjedzenie nasion Chia na śniadanie

(Images: Foodpictures / Shutterstock)