Może być lodowaty na zewnątrz i w najlepszym sezonie na płatki owsiane, ale jesteśmy w trakcie kopania smoothie. Nie mamy najlepszego blendera – tylko przeciętny model – ale kilka wskazówek od Alton Brown uratowało nas przed zmaganiem się i potrząsaniem nim każdego ranka, kiedy robimy nasze śniadanie. One też są takie oczywiste!

Wcześniej w tym miesiącu Sarah Rae podkreśliła wskazówki Alton Brown dotyczące jedzenia światła i jego listy żywności, które pomogły mu stracić 50 funtów. Mówił o rozpoczęciu dnia od koktajlu owocowego – zwykle kombinacji “purpurowego” płynu (granat, acai lub sok z winogron), mleka sojowego i różnych owoców.

Byliśmy zainteresowani tym, co włożył w swoje koktajle, ale to, co naprawdę przyciągnęło naszą uwagę w jaki sposób on je zrobił. Alton dał nam kilka prostych sztuczek z miksera, które są ogromną pomocą i sprawiają, że proces jest znacznie bardziej, dobrze, gładki. Tutaj są:

  • Najpierw włóż płyn. Może się to wydawać całkowicie oczywiste, ale nigdy nie pomyśleliśmy, aby to zrobić. Jak mówi Alton, na blenderze jest łatwiej i szybciej porusza się.
  • Zacznij od najniższej prędkości i powoli idź do góry. Przyspieszyć o około jedną trzecią drogi i poczekać, aż duże kawałki owoców zaczną się rozpadać i zobaczysz, że w centrum zaczyna się wir. Następnie powoli zwiększ prędkość. Jeśli zbyt szybko zwiększysz prędkość, powstanie pęcherzyk powietrza, a ostrza po prostu obracają się w jego wnętrzu. To wydawało się mieć dużą różnicę w naszym mikserze. Nigdy więcej wstrząsania!

Czy masz jakieś dobre wskazówki do robienia smoothie??

Związane z: Alton Brown o jedzeniu w domu i jedzeniu światła

(Zdj .: Użytkownik Flickr realSMILEY, licencjonowany na licencji Creative Commons, Good Eats na YouTube)