Muszę przyznać, że odrobina zazdrości nabrała rozpędu, gdy czytałem post Elizabeth na temat przenoszenia lokali na deser. Ach, jakże urocze byłoby meandrowanie od stolika do stołu do jadalni w trakcie posiłku! Niestety, podobnie jak wielu małych mieszkańców przestrzeni kosmicznej, mój partner i ja jesteśmy ograniczeni do jednego miejsca: stolika do kawy.

Z bardzo małą kuchnią i bez prawdziwej jadalni w naszym apartamencie typu studio jemy wszystkie posiłki przy stoliku do kawy, on siedzi na kanapie i ja na podłodze. Dorastałem w rodzinie, która jadła siedząc na podłodze, przy krótkim stole (powszechna praktyka w wielu azjatyckich kulturach), więc ten styl jadalni jest dla mnie zupełnie naturalny. Sytuacja jest mniej przyjemna dla mojego partnera, który musi pochylić się nad stołem lub trzymać swoją płytkę na kolanach. Chociaż uwielbiamy nasz stolik kawowy Modernica, rozważaliśmy zastąpienie go regulowanym stołem wysokościowym, aby wygodniej było spożywać posiłki na kanapie.

My mieć wymyślić sposoby, aby zrobić stolik do kawy mniej uczelni / kawalerski. Wprawdzie czasami jesteśmy leniwi i nie podążamy za tym do T. Ale od przeczytania postu Elizabeth, byłem ponownie inspirowany, aby zrobić więcej wysiłku. Może to naprawdę zmienić życie w małej przestrzeni.

Wyczyść stół przed jedzenie: Poświęć miejsce na jedzenie, usuwając piloty, magazyny itp.
Nakryć do stołu: Używaj podkładek, serwetek, ładnych naczyń, nawet świec i kwiatów.
Użyj poduszek podłogowych: Osobiście nic mi nie jest bez poduszek, ale mogą sprawić, że siedzenie na podłodze będzie wygodniejsze, zwłaszcza dla gości.
Nie oglądaj telewizji: Siedząc przed telewizorem, może być kuszące, aby go włączyć, a czasami robimy. Ale zatrzymanie go pomaga nam lepiej cieszyć się naszą żywnością i towarzystwem.
Wyczyść stół po jedzenie: To dobra rada dla każdego stołu, nie tylko stołu do kawy, ale szczególnie ważne, aby przywrócić przestrzeń z “jadalni” do “salonu”.

Czy jesz przy swoim stoliku do kawy, czy to z konieczności, czy z wyboru? Czy to kochasz, nienawidzę, mam jakąkolwiek radę?

Podobne posty od Apartment Therapy:
• 10 stolików do jadłospisu do kanapek
• Najlepsze regulowane stoły do ​​kawy 2008
• Dobre pytania: wszelkie regulowane zasoby stolików?
• Dobre pytania: Cabrio Coffee / Dining Tables
• Nie ma jadalni? Nie ma problemu !: Inne miejsca w domu, aby zjeść kolację
• Odtworzenie “stołu kuchennego”: Mieszkańcy małych przestrzeni tworzą nowe miejsce do zjedzenia

(Zdjęcie: Gregory Han)