Być może słyszałeś o lodach jednoskładnikowych, jednym z naszych najbardziej popularnych receptur w The Kitchn. To cudowna sztuczka z mrożonych bananów, które zostały wściekle ubite w gładki, marzycielski deser. I tak, smakuje (i miarki), podobnie jak miękkie lody.

Cóż, ta sama nauka odnosi się do koktajli mlecznych i doprowadziła nas do tego: gruby, kremowy, wysadzany chipami shake, który jest lżejszy niż nasze zwykłe odpusty mleczne, całkowicie bez lodów (tj. OK na śniadanie).

Milkshakes na śniadanie! Dlaczego nie? Pod wieloma względami jest to smoothie. Dodatkowo zawiera białko z masła orzechowego i bez dodatku cukru. Poza kawałkami czekolady. Ale naleśniki (czasami) mają czekoladę. A naleśniki to zdecydowanie śniadanie.

Oczywiście jest to również piękny deser, zdrowszy niż zwykły koktajl mleczny, ale nadal słodki i satysfakcjonujący. Wypiłem to przed godziną dziewiętnastą i po godzinie dziewiątej, i smakowało dobrze za każdym razem.

Powinienem zauważyć, że jest to dość duży koktajl mleczny. A z dwiema łyżkami stołowymi masła orzechowego i ćwiartkową filiżanką z kawałkami czekolady, z pewnością nie jest niskokaloryczna. Jest jednak wystarczająco duży, aby się dzielić.

Zamrożone banany sprawiają, że wstrząsasz swoim ciałem, więc chociaż uważamy, że inne składniki tworzą pyszne połączenie, możesz dodać dowolne smaki. Syrop czekoladowy, dodatkowa wanilia lub zupełnie nic.

Notatki testera

Ten przepis od dawna fascynuje publiczność od czasu, kiedy Elizabeth opublikowała go w 2010 roku. Zawsze uwielbiałem jego inteligentny riff w niesławnej Magicznej Bananowej Lodówce z Jednorozwierzowego Składu – czy to lodziarska przekąska w mleczny koktajl? Znakomity. W końcu udało mi się spróbować, a ja to pokochałem. Jest bardzo hojny, tak jak Elizabeth mówi, że możesz go łatwo rozciągnąć, by służyć dwóm, a nawet trzem, jako mały przysmak. Jest to również bardzo satysfakcjonujące; Miałem pół porcji na śniadanie i to mnie napełniło.

Ale może najlepiej, że można go dostosować do potrzeb żywieniowych; po prostu zamień mleko migdałowe lub sojowe, aby było wegańskie i bezmleczne.

Chcesz ulepszenia dla smakoszy? Zamiast kawałków czekolady używaj posiekanej wysokiej jakości czekolady; plamki czekolady są mniej woskowe i intensywniej aromatyzowane. – Wiara


Frozen Banana, Peanut Butter & Chocolate Chip Milkshake

Wykonuje 1 duży wstrząs lub 2 drobne wstrząsy

 • 2

  średnie banany, obrane i pokrojone na kawałki wielkości kęsa

 • 2 łyżka stołowa

  kremowe masło orzechowe

 • 1 Puchar

  odtłuszczone lub 2% mleka

 • 1/2 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1/4 Puchar

  chipsy czekoladowe

Zablokuj banany w przykrytym pojemniku przez co najmniej 4 godziny lub na noc.

Mieszaj zamrożone banany, masło orzechowe, mleko i wanilię w blenderze do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodaj czekoladowe chipsy na końcu i pulsuj lub mieszaj przez chwilę, aż zostaną posiekane i włączone.

Uwagi do przepisów

Wskazówka narzędzia: Użyliśmy blendera zanurzeniowego i zwykłego blendera do przygotowania tego przepisu i oba działają dobrze.

Zaktualizowano z oryginalnego posta opublikowanego w kwietniu 2010 r.