Spędziłem w zeszłym tygodniu na wybrzeżu Północnej Kalifornii, dzieląc czas pomiędzy Marin County na północ od San Francisco i Big Sur na południu. W połowie tygodnia jechaliśmy z północy na południe, przez złote wzgórza i nawadniane rzędy zieleni. Nagle, z polami dookoła, zacząłem węszyć. Czy zapomniałem umyć ręce po wczorajszej, czosnkowej kolacji z makaronem? Nie – nawet to nie wydzielałoby tego smaku czosnku, zapach tysiąca ząbków czosnku zmielonego i tłustego. Witamy w Gilroy w Kalifornii, stolicy czosnku. Tutaj, na cześć Gilroya, dla wszystkich miłośników czosnku, jest sałatka z makaronem z nie jedną, nie dwiema, ale trzy całe głowy czosnku.

Specjalny zapach Gilroya, który można w pełni poznać nawet z szybko poruszającego się samochodu na autostradzie poza miastem, jest dobrze udokumentowany. Możesz nawet sprawdzić stan dzisiejszego zapachu Gilroya za pomocą tej strony internetowej: Jak działa Gilroy Smell Today ?, z naturalną skalą główek czosnku od 1 do 5.

Przyznaję, że podobał mi się zapach Gilroya, piżmowy i słodki, wszechogarniający. Jestem miłośnikiem czosnku na wskroś. Ale podczas gdy w tej sałatce z makaronem mam oszałamiającą ilość czosnku, nie musisz kochać wszystkich jego ostrych aspektów tak bardzo jak ja. Tutaj czosnek jest pieczony, aż będzie słodki i miękki, a następnie ubity w ricotta i jogurt. W mleczarni pieczony czosnek jest zaskakująco łagodny; w ogóle nie pokonuje tej sałatki. W rzeczywistości tworzy silny nutę tła orzechowej słodyczy; cała ta zwariowana moc czosnku zostaje wygładzona.

Kwitnie również przez noc w lodówce; to jest dobra sałatka z makaronem, aby spędzić noc przed sobą. Najlepsze aromaty czosnku pojawiają się z dnia na dzień, a kawałki pomidorów i oliwek przylegają do muszli makaronu. Jogurt nadaje smak, a ricotta jest po prostu pyszna. To dla mnie sałatka z makaronem i świetna wegetariańska kolacja w tygodniu.

Więc nie bój się trzech całych głów czosnkowych; upiec, pamiętaj o Gilroy i rozkoszuj się czosnkiem we wszystkich jego smakach.


Sałatka z makaronem, czosnkiem i pomidorami

Służy 6 jako strona lub 4 jako główna

 • 3

  małe główki czosnku

 • Oliwa z oliwek

 • 1 funt

  średnie muszle makaronowe

 • 15 uncje

  całe lub odtłuszczone mleko z ricottą

 • 3/4 Puchar

  jogurt z pełnego mleka

 • 1 1/4 łyżeczki do herbaty

  Sól

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

 • 4

  małe pomidory (około 1 funta), grubo pokrojone w kostkę

 • 1 Puchar

  czarne lub zielone oliwki, w plasterkach

 • 1/3 Puchar

  mocno upakowany kubek świeżych liści bazylii, cienko pokrojony

Podgrzać piekarnik do 400 ° F. Pokrój wierzchołki z głów czosnku. Skrop oliwą z oliwek i umieść na środku dużego kwadratu folii i złóż w celu uszczelnienia. Umieścić paczkę w naczyniu do pieczenia i piec przez 40 do 50 minut lub aż czosnek będzie bardzo miękki. Usuń i pozwól ostygnąć.

Ugotuj makaron według wskazówek. Odcedź i wyjmij do dużej miski. Wrzucić z odrobiną oliwy z oliwek i ostygnąć podczas robienia dressingu. Trzepaczka z ricottą i jogurtem dopóty, dopóki nie zostaną rozjaśnione i gładkie, i dodaj cały pieczony czosnek – wyciskając miękki czosnek z każdego ząbków. Energicznie energicznie wyciskać, aż czosnek będzie dobrze przyrządzony. Ubij solą i doprawiaj hojnym pieprzem. Dopraw do smaku solą i pieprzem.

Wlej mieszankę ricotta na makaron i dodaj pomidory, oliwki i bazylię. Rzuć płaszcz. W miarę potrzeby smakuj i doprawiaj solą i pieprzem.

Podawaj lekko rozgrzany lub schłodzony. Tekstura jest najlepsza, gdy podaje się ją natychmiast, ale smak czosnku poprawia się z dnia na dzień, tak czy inaczej jest dobry!

Uwagi do przepisów

(Pierwotnie opublikowany 19 lipca 2007 r., Tylko dwie główki czosnku!)

Związane z: 10 świeżych, obfitych ziaren i sałatek z makaronem

(Zdjęcia: Faith Durand)